Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Ragcsalo mentes, hogyan?

Ragcsalo mentes, hogyan?

Figyelt kérdés
Szeretnek megunt, rossz korulmenyek kozott tartott ragcsalokat, kisemlosoket menteni. Ketrecek, terrariumok mar vannak, az allatkak hianyoznak. Biztos, hogy vannak ilyen megunt, rossz korulmenyek kozott tartott allatok, de hogyan lehet oket megtalalni, hogy segithessek rajtuk? Elore is koszonom a tippeket, tanacsokat. Kerlek ertelmes hozzaszolasokat irjatok. Az ekezethiany miatt elnezest kerek.

2013. jan. 1. 13:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Tematikus fórumokon mindig felbukkannak ilyenek, pl. [link]
2013. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 1. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
2013. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Mivel enis hasonlo "menedeket" szeretnek csinalni, csak kisebbet, ezert nem orokbe szeretnek fogadni, hanem hozzajuk hasonloan menteni. De nagyon koszonom a linkeket.
2013. jan. 1. 13:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Mostanában alakult a Tengerimalac Védő Egyesület, kifejezetten keresnek lelkes önkénteseket, szerintem örülni fognak a jelentkezésednek, írj nekik, a Facebook-on is fent vannak.


[link]

2013. jan. 1. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Nikolett Nyuszifarm válasza:
jó kezdeményezés! Én nyulakkal kíséreltem meg hasonlót, bár könnyű dolgom volt, mert ahogy várni lehetett húsvét után elég sok gyerkőc, elég hamar megunta kis kedvencét. Én hirdető oldalakra tettem fel, hogy örökbe fogadom a megunt állatokat és elég szép számmal jelentkeztek is. Sok sikert kívánok a rágcsáló mentésedhez! :)
2013. jan. 3. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Sok készpénz és szabadidő is kell a dologhoz. És persze állatorvosi szinten érteni kellene minden egyes befogadott fajtához, hogy felismerd ha betegen érkezik valamelyik. (A többség már viseli a tartáshibák következményeit...)

Ha egyedül próbálod csinálni, akkor neked kell állatorvoshoz hurcolnod őket, kezelgetned, és persze mindeközben előteremteni a számlákra valót. A mentettek csak a legprofibb tápot ehetik, ami persze az árán is látszik.

És ha gazdisítani szeretnéd őket kézhez kell mindenkit szoktatni, hirdetni aki rendben van, elhajtani a hüllőtartókat, kiképezni a jövendőbeli gazdikat.


Ha úgy érzed kevés vagy ehhez egyedül, akkor csak simán jelentkezz be valamelyik létező szervezethez ideiglenes befogadónak. Ha pénz a legtöbb helyen nincs is, de tapasztalattal, szállítással, állatorvossal, weblappal, nagykeres kajabeszerzéssel, tudjátok egymást támogatni. Nyilván alkalmazkodni kell egymáshoz egy ilyen szervezetben, de az állatoknak biztos, hogy így a jobb.

És mivel az ideiglenes befogadók rendszeresen megtartanak 1-2 (10-20) állatot, így folyamatosan fogynak a helyek, égető szükség van mindig újakra.

2013. jan. 3. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!