Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Nagyon fontos!?

Segítség! Nagyon fontos!?

Figyelt kérdés
Van egy kb. fél éves fiú tengerimalacom. Azt olvastam, hogy a malacok társas lények, jobban szeretik, ha van társaságuk. Ezért vettem egy kb. ugyanannyi idős, fiú malackát mellé. Azt hittem, hogy jól meglesznek ketten, de nem így lett... Az első malacom nagyon agresszív az új malaccal, annyira, hogy beleharapott!! :( :( Nem gondoltam volna, hogy így fog rá reagálni, csak egy próbát szerettem volna tenni, ezért egybe raktam őket, de mire észbe kaptam volna, ez lett belőle. :( Szerintetek lesz valami baja az új malacnak a harapás miatt? És nem is fognak soha megbékélni egymással? :(

2013. febr. 17. 18:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
80%
Ez a baj az ilyen buta emberekkel. Ha kicsit keresgéltél volna a kérdések között, vagy néhány könyvet átolvastál volna, tudnád, hogy jóval idősebb malacot kellett volna venned, így alapból tudják a sorrendet. Ez a baj az ilyen emberekkel.
2013. febr. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Először egy semleges helyre kellett volna tenned őket, mert így, hogy betetted a régi otthonába az újat egyből, így olyan, mintha egy másik hím lépett volna a territóriumára - a régi elkezdte védeni a területét. De, meglesznek ők idővel, ne aggódj, de ezt a dominanciaharcot már meg kell vívják. Én mondjuk jobban pártolom a 2-3 nőstény együttélését, de ez csak személyes preferencia kérdése.
2013. febr. 17. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! És mit tudnék tenni, hogy valahogy kibéküljenek?
2013. febr. 17. 19:17
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
semleges helyre rakod őket és felügyelettel ismerkedjenek, persze, lehetséges hogy attól még bunyó lesz
2013. febr. 17. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Az állatok többségét össze kell szoktatni, mielőtt összeköltöztetnéd őket. A tengeri malacok esetében ez inkább csak viccnek tűnik, annyira egyszerű, de azért néha nekik is szükségük van rá.

Tartsd őket szomszéd ketrecben, és semleges terepen randizzanak. Csak ha már nagy a szerelem, akkor kapjanak egy nagy közös ketrecet, de ha lehet, vedd el a régi bútorokat, és szagtalanítsd ecettel.

2013. febr. 17. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
2013. febr. 17. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Azonos korú malacok ,főleg himek,sose fognak kibékülni,legfeljebb,ha sok küzdelem árán az egyik jól helyben hagyja a másikat. Sokkal fiatalabbat vagy sokkal öregebbet kellett volna venned.
2013. febr. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Igen, így utólag megbántam, előre kellett volna gondolkodnom. Úgy döntöttem, hogy külön fogom őket tartani, így lesz a legbiztonságosabb!:) Köszi a válaszokat!
2013. febr. 17. 20:27
 9/12 anonim ***** válasza:
59%

ne tartsd őket külön, mert akkor lesz két bolond malacod...

ha van egy kis türelmed az állataidra szoktasd össze őket

2013. febr. 17. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nem tudod visszavinni ahonnan vetted és egy pár hetes kismalacra cserélni? Vagy ha nincs kicsi,akkor mondd meg mi a helyzet,és vegyék vissza. Te meg keress a neten vannak ingyen elvihető idősebb malacok,van,amelyik még ivartalanitott is,mert ha fél éves a malacod,akkor 1,5-2 éves malaccal lehetne ősszerakni,vagy 5-6 hetes picivel.
2013. febr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!