Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Normális-e, hogy a bak nyulamn...

Normális-e, hogy a bak nyulamnak tokája van?

Figyelt kérdés
1 éves törpe lógófülű bak nyúlról van szó. Pár hónapja kialakult a nyaka alatt egy toka szerű valami. Először azt hittem esetleg tályog, de ha megtapogatom, nem érezhető benne folyadék, egyszerűen egy bőrlebenyről van szó. Ez normális, vagy arra utal, hogy elhízott? Csak nyúltápot eszik, olyat amiben nincsenek puffasztott mindenfélék, szénát és zöldségeket. Nem kis darab, de ha megtapintom a gerincénél, érezni a csigolyákat rendesen, és úgy tudom,akkor nincs elhízva. Egész nap kint rohangál a lakásban, tehát meg lennék lepve ha így is a súlyával lenne probléma.
2013. febr. 19. 17:57
 1/8 anonim ***** válasza:
Valszeg akkor eléggé kövér. Mekkora a pontos súlya?
2013. febr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát, még nem mértem meg, mert felemelni nem engedi magát, és ha erőszakkal felemelem, annyira rugdos, h nem tudom normálisan rárakni a mérlegre. De bármennyi kaját megenne, ha rajta múlna... Lehet, hogy el kéne gondolkodnom kevesebb táp adását. Vagy ez a sima nyúltáp hízlal egyáltalán?:S
2013. febr. 19. 18:49
 3/8 anonim ***** válasza:
Nagyon is, a nyúltáptól nagyon könnyen el tud hízni. Egyéb kártékony hatása, hogyha túl sok magot, tápot, zöldséget és gyümölcsöt kap akkor kevesebb szénát fog enni. A Versele laga cuni Complete tápot tudom ajánlani, ha van rá pénzed. Reggel este egy nagyon kis maroknyit kell neki adni.
2013. febr. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Milyen tápot kap? Van előtte elég széna?
2013. febr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A takarmányos boltban vettem neki tápot, ilyen préselt kis rudak, azt gondoltam ezzel jót teszek, hogy nincsenek benne magok és puffasztott cuccok. És most döbbentem rá, hogy ez valószínűleg hízótáp!!! Úgyhogy sikeresen hízósúlyba etettem a nyulamat, úristen:) Köszi utolsó a tippet, kiskorában a Cuni Junior tápot adtam neki, ha tényleg ennyire kevés táp elég neki, mindenképpen beruházok arra, és mától széna-diétán, vagyis étrenden lesz tartva a kis tokás:D
2013. febr. 19. 19:11
 6/8 A kérdező kommentje:
Széna mindig van előtte, de gondolom a táp jobban ízlik neki, mert azt jobban ette. De most már nem lesz előtte egész nap táp, így kénytelen lesz a szénát eszegetni.
2013. febr. 19. 19:15
 7/8 anonim ***** válasza:
A toka a rossz tenyésztés eredménye. A mi lánykánknak is nőtt egy "párna" a feje alá, de teljesen üres, nem zsíros. A doki mondta a rossz tenyésztést, szóval nem a levegőbe beszélek.
2013. febr. 20. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, azért ilyen, mert hízótáppal eteted. De az sem jó, ha csak szénát eszik. A legjobb táp a Versele Laga Cuni Complete, ha megengedheted magadnak, akkor azzal etesd.

Kb. egy nagyobb marék két részre elosztva (reggel-este) elég neki, és akkor legalább szénázhat is.


Meg napközben adhatsz neki friss zöldségeket is: [link]

2013. febr. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!