Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsög probléma! Miért...

Aranyhörcsög probléma! Miért rág? (Bővebben lenn)

Figyelt kérdés

Van egy kb. másfél hónapos aranyhörcsögünk. Vettünk neki szép nagy ketrecet, van benne kerék, létrák, nagy tér ahol mászhat, futkározhat. Rendesen etetjük, minden okés. De mégis elkezdte kirágni a ketrec műanyag tálcáját az egyik sarokban... nappal, ha fenn van nem csinálja, csak éjjel. Kezdetektől kap száraz kenyeret fogkoptatónak és miután elkezdte ezt a sarokrágást kapott rendes, rágcsálóknak való fogkoptatót is, de azt egyáltalán nem használja.

Sokszor van kézbe, nem fél, barátságos. Egyedül ez a problémája van...

Miért csinálhatja?

Megoldásként próbáltam elbarikádozni az említett sarkot, hol wc papír gurigával, hol az etetőtányérral vagy a hörcsögnek vett "ággyal", de mindent odébb húzkod, ha rájön az öt perc és rág rág rág. Negyedóra-húsz perc alatt megunja és elmegy onnan majd félóra múlva vissza.

Persze ha észreveszem elteszem onnan, de visszamegy.

Végső megoldás, hogy a ketrec aljára vágódeszkát (vagy valamilyen fa lapot) beteszünk eltakarjuk vele az eddig készített lyukat meg a többi sarkot....


2013. febr. 21. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mert rágcsáló és egyszerűen szimpatikus neki az amit épp rágcsál... az én degum pl a kis kerámiaházikóját rágcsálja :S elég borzalmas hangja van, meg a hideg is kiráz tőle hogy ezt műveli, dehát ez van :D a "végső" megoldás nem tűnik amúgy rossz ötletnek ...
2013. febr. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De nem árt ez a fogának? Ahogy néztem az egyik kis hegyes neki, de a másik mintha le lenne törve..
2013. febr. 21. 15:31
 3/4 anonim ***** válasza:

Hátsó kijáratot gyárt... :D

Náluk ásással és rágcsálással szokás lakást bővíteni.


Ha a peremnél kezdte meg a tálcát, akkor sarokvédő fém profilt kapsz rá a barkácsboltok gipszkartonos részén.


Vagy ha rendes akarsz lenni hozzá, vágd ki a lukat kör alakúra, és szerelj oda egy höri alagutat...

Vissza vezetheted a ketrecébe egy másik lukon, vagy ráköthetsz egy plusz helységet...

2013. febr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az enyéim is mindent megrágnak, hiszen rágcsálók. És a fogkoptatót eddig egy hörcsögöm sem használta...
2013. febr. 21. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!