Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 éves domináns kan keverék...

5 éves domináns kan keverék kutyánk ( máltai-csivava) mellé örökbefogadtunk egy kistestű 2 hónapos lány kutyát. A kan folyamatosan magáévá akarja tenni a szukát, pedig az még nem is ivarérett. Folyamatosan rászólunk, de nem tántorit. Mit tegyünk?

Figyelt kérdés

2012. dec. 23. 08:41
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítsátok!
2012. dec. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
89%

Ha tisztában vagy vele, hogy domináns, akkor miért nem a probléma gyökerével foglalkozol?

Meg kell törni a dominanciáját, és követővé kell tenni.

Egyébként is meg kéne tenni, új kutya nélkül is.

2012. dec. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
17%
hàt ha a fiù ivartalanìtva van akkor nincs baj. ha a csládban közületek ő van a rangsor legalján. a két kutya között is el kell hogy döljön h ki az ''erősebb,,. ha ezt csinálja a kicsivel ez a domináciò jel. a mi kutyáink közül pl kezdetben a lány volt a domináns és nem értettük h miért akarja megerőszakolni a másik amúgy fiú kutyát.aztán egyik ismerősünk mondta h nyuhodjunk meg mert csak jelzi h ő a domináns. de mind2 ivartalanítva van.
2012. dec. 23. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
81%
2 hónapos kölyök kutyát nem dominál így egy normális felnőtt kutya... Nagyon komoly sorrend béli probléma van az idősebb kutyátokkal aki így, felétek jelzi a dominanciáját.. Tisztázni kéne a rangsort elsőre. A cerberos kutyasuli internetes oldalán találtok egy hosszab leírást erről, de az valószínű nem lesz elég.. Úgyhogy mindenképpen egy tükör suli vagy a cerberos kutyaiskola az amit tanácsolni tudnék..
2012. dec. 23. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Sürgősen állítsátok le a felnőtt kutyát, mert a kiskutya élete végéig félni fog a többi kutyától, ha folyamatosan piszkálja, bántja a másik. Ha meglátjátok, hogy ezt csinálja a kan kutya, akkor lenyomod a földre, 2 percig ott tartod, majd kirakod a szobából fél órára. Nagyon hamar rájön, hogy ez így neki nem túl jó, lényeg, hogy következetesnek kell lenni. A rangsort is helyre kellene állítani, illetve egy ivartalanítás sem ártana mindkét kutyának(a szukát majd pár hónap múlva).
2012. dec. 23. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Ne folyamatosan szóljatok.Csak egyszer.De határozottan.Ha meg tovább folytatja,repüljön lefele a kiskutyáról.Nem bírtok egy 3 kilós kutyával?Szerintem nem dominancia,hanem valami idegbaj....Ismerek borzasztó domináns rotit,boxert,dobi keveréket.Nekem is egy nagyon domináns jellemű Afrikai Oroszlánkutyám van.De még soha nem láttam egyiket sem,hogy kölyökkutyát(3-5 hónap) próbálna dominálni.Szaglászás után otthagyják,max. egy morgás,ha azok nagyon zaklatják.
2012. dec. 23. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


A kiskutya is dominál, folyamatosan ugrál a hátára és egyáltalán nem fél tőle. Szerintem mivel a kislány kutya tegnap érkezett, ezért most folyik a dominancia harc. A nagykutya Cerberos engedelmességi vizsgát tett, tervezem, hogy az ünnepek után vagy a két ünnep között idehívok egy Cerberos kiképzőt, hogy mutassa meg, mit kell csinálni Velük.

A nagy azt hittem, hogy agresszív lesz a kicsivel, de nagyon jól viselkedik, teljesen odavan a kicsiért.

2012. dec. 23. 20:58
 8/8 anonim ***** válasza:
"odavan a kicsiért" :) mindenféle értelemben
2012. dec. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!