Kezdőoldal » Egészség » Fogak, szájápolás » Fáj! Nagyon! 18 éves lány...

Fáj! Nagyon! 18 éves lány vagyok kinőtt az a jobb alsó bölcsesség fogam észrevétlenül. Most nő a bal alsó és rettenetesen fáj, folyamatosan eszem a gyógyszert illetve cserszömörcés szájvízzel öblögetek. Mennyi ideig fáj körülbelül?

Figyelt kérdés
2012. dec. 20. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
Hát, nincs jó hírem, amíg ki nem nő, addig fájni fog. Én is így jártam, én állandóan rágtam azon az oldalon, hogy minél hamarabb áttörjön és kijöhessen.
2012. dec. 20. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nekem egyszerre jött ki szintén 18évesen mind a 4 bölcsesség fogam, kb.1-2hét volt. ne sima fájdalomcsillapítót szedj(bár pl.az algoflex forte nagyon jó), hanem olyat ami gyulladáscsökkentő is pl.cataflam. az ínyedet pedig kend be mentolos fogkrémmel időnként, az zsibbaszt kicsit.kitartás.
2012. dec. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
rágjak azon? De hát így is nagyon fáj
2012. dec. 20. 18:47
 4/5 anonim ***** válasza:

az, hogy mennyi idő alatt nő ki az annyira egyén függő, nekem 13 évesen koromban kezdődött és 20éves koromra fejeződött be

minden szájban történő fájdalomra szegfűszeget használok, kicsit megrágod, és a fájdalom helyén tartod, a legjobb fájdalomcsillapító

jobbulást

2012. dec. 20. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Én 12 voltam amikor elkezdett kinőni az első bölcsesség fogam és egy év alatt nőt ki mind a négy. Rettenetesen fájt, voltam fogorvosnál is és azt mondta, hogy amíg nem nő ki addig fájni fog. Ő azt tanácsolta, hogy ne egyek azon az oldalon ahol éppen nő mert úgy nagyobb gyulladás lesz és semmivel se fog előbb kinőni a fog. Én úgy próbáltam enyhíteni a fájdalmat, hogy amikor otthon voltam jeget tettem az arcomra és amíg meg nem olvadt ott tartottam és jobb lett mindig, nagyon sokszor ezt a módszert alkalmaztam nekem bevált de gondolom ez is egyéntől függ.
2014. jún. 17. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!