Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyibe kerül egy nyúl...

Mennyibe kerül egy nyúl finanszírozása?

Figyelt kérdés
nyúlketrec, alom, széna, nyúlkaja, itató, etető, nyúl WC, fogkoptató, alvóhely, oltások

2013. febr. 23. 13:23
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Az induló kiadás ami sok, de azt csak egyszer kell jó esetben kifizetni. A ketrec, etetőtál, itató, házikó, maga a nyúl, különböző felszerelések bekerülő ára meglehet egy 20-as körül, attól függően hol és mennyiért tudod megvenni ezeket. A "fenntartási" költségek már messze nem ilyen jelentősek, nálam egy hónapra lebontva a táp és a széna kb 1000-1500 ft-ra kijön. Alomra alig költök, mivel egy évben egyszer bemegyek egy barkácsboltba, veszek egy 15 kilós zsák pelletet pár ezer forintért és ez kitart tényleg egy évig.

Az oltást évente vagy félévente szokták adni, egy kombinált oltás nálunk Budapesten 3500 ft-ba kerül. A legelső oltást ismételni kell két hét múlva így ennek a duplájával kell először számolni, aztán később csak egyet fog kapni mindig.

Nagyjából ennyi, más költségem nem nagyon van vele, szóval jóval kevesebbe kerül összességében mint egy macska vagy egy kutya anyagilag, de kicsivel több törődést igényelnek.

2013. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:

Kezdetben elég drága, 20-30, de a ketrecet kapásból csak egyszer kell megvenni, és egy 120-asban utána már rengeteg dolgot tarthatsz később, vagy akár el is adhatod majd.

Az itató az a méretétől függ, nyáron már jobb egy 5-600 ml-s, wx+ez mondjuk kijön egy 15-2000-ből, házikót szerintem tudsz te is csinálni, vagy ismerősöd összedob neked egyet ingyen fából, bútorlapból.

Alom+kaja szeirntem max. 1000/hó, ebben benne van a széna és a táp is (nálam a táp mondjuk [versele laga cuni fit] úgy néz ki, hogy több, mint 3 hónapig elég lesz, sőt...), fogkoptatót nem muszáj adni neki, helyette tehetsz be neki faágakat, olyat, amit ehet (alma, körte, stb), persze, van, amelyik mérgező rá nézve (aranyeső, dió, stb). Helyette legyen bent nyalósója, ez is hónapokig elég, kb. 2-400 ft. Oltani évente egyszer kell, ez fél évig hatásos, május táján kell (olyan dolgok ellen oltják, amiket szúnyogcsípés okoz, tehát télen felesleges oltani, hacsak nem viszed pl. kiállításra, az előtt azért érdemes). Etetőtálka szintén párszáz forint, 1-300ból megvan, alvóhelynek én egy kb. 1300-as nnyúlágyikót vettem neki, de az is mellőzhető.

2013. febr. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Tehát kb. 15-20 EFt-ból jönne ki!
2013. febr. 23. 14:13
 4/27 anonim ***** válasza:
A kezdő összeg nagyjából igen.
2013. febr. 23. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
Azt add hozzá, hogy, ha megbízható tenyésztőtől veszed a nyuszit, az is van egy 10-es.
2013. febr. 23. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
én egy megbízható állatkereskedésből szeretném!
2013. febr. 23. 14:53
 7/27 anonim ***** válasza:
74%
Ne, állatkereskedésből ne vegyél állatot!! Nincs megbízható állatkereskedés, ott csak szaporítóktól származó, össze-vissza tenyésztett, valószínűleg génhibás állatot árulnak, ráadásul többért mint ha tenyészetből vennéd. Ezeknek az állatoknak rengeteg egészségügyi problémája lehet és jó eséllyel fiatalon elpusztulnak. Tenyésztőtől valóban macerásabb vásárolni, utána kell járni, el kell menni oda, várni kell a nyuszira stb. de megéri, hidd el.
2013. febr. 23. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, ment a zöld mancs. Én is mindig ezt hangoztatom, de sajna általában nem hiszi el senki, csak, ha később a saját bőrén tapasztalja..
2013. febr. 23. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:

Igen, azóta hangoztatom én is miután a családban is volt erre példa. A párom nővére kereskedésben vett a gyerekeinek egy tündéri kis nyuszit. Hamar kiderült viszont hogy olyan súlyos állkapocs deformitása van hogy a fogai egyáltalán nem koptak, a hátsók sem, ezért két hetente kellett volna vinni fog vágásra és reszelésre. Ez viszont olyan tortúrával és fájdalommal járt volna a kis állatnak egész életében hogy inkább az altatás mellett döntöttek.:'(

A gyerekek hetekig sírtak utána, sosem fogom elfelejteni. Azóta mondom fűnek-fának hogy kereskedésből sose vegyenek élő állatot.

2013. febr. 23. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
Hát igen..:( bár van rá példa egyébként, hogy ez helyrejön. Ismerős nyuszinak például kihúzták emiatt a fogát, azóta nincs vele gond. Viszont egyik barátnőm vett egy törpenyulat, amiből 6-7 kilós házinyúl lett..
2013. febr. 23. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!