Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy kis háziállatot...

Szeretnék egy kis háziállatot születésnapomra, de van egy kis probléma vele?!

Figyelt kérdés

18. születésnapomra szeretnék kérni egy kis nyulat, már nagyon rég óta szeretnék egy kis háziállatot, így gondoltam a 18. születésnapom egy nagyon különleges esemény ami jó alkalom lenne erre!

Csak az a baj, hogy a nagymamámnál lakom és (ahogy ő mondja) ő "érzékeny" a házaiállatok szagára és nem engedi meg hogy háziállat legyen a lakásban!

Mivel tudnám meggyőzni hogy engedékeny legyen?

Azt gondolom hogy a 18. szülésnapra egy nagyon különleges ajándékot kell kapni!

Segítsetek?!



2013. febr. 21. 22:08
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
24%
A nyúl tényleg nem a legmegfeleőbb egy lakásba.Inkább beszéljétek meg,hogy van-e olyan állat,amit ő is szívesen nézegetne, netán foglalkozna is vele?Mondjuk én 18. szülinapomra 18 szál virágot és egy könyvet kaptam,meg persze, azt a klassz érzést, hogy már felnőttnek számítottam a családban is.
2013. febr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
79%
Mért nem jó lakásba a nyúl? o.O
2013. febr. 21. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
36%
A nyúl elég nagy mennyiségű kaját eszik, ezért nem is pisil-kakil keveset.Mégiscsak van némi szaga a melléktermékeknek addig is, míg ki nem takarítod.Elég nagy ketrecet igényel,ami nem túl olcsó.Nem engedheted szabadon a lakásban,mert azonnal megrág valamit, lévén rágcsáló.
2013. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
17%

2. Mert összerág mindent, mert agyoncsaphatja egy elektromos kábel rágás közben, mert nyúlbogyót szór el.


Kérdező: Talán másféle állatot kéne választani, a legtöbb rágcsálónak tényleg van 'szaga' (engem nem szokott zavarni, de nagymamád ráfoghatja, hogy érzi). Terráriumi állatok terén hogy állsz? Nekem pl. szárazföldi remeterákjaim vannak (tudom, nem szőrös bundás kis nyuszi), na nekik semmi, ismétlem SEMMI szaguk nincs, nem terjeszt betegséget, nem okoz allergiát, nem rongál meg semmit (terráriumon kívül...). Valami vízi állat? Axolotl esetleg? :D

2013. febr. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
27%

Olvassátok már el a kérdést és ne a nyúlról értekezzetek:


"(ahogy ő mondja) ő "érzékeny" a házaiállatok szagára és nem engedi meg hogy háziállat legyen a lakásban!"


Kedves kérdező. Ha a nagymamádnál laksz, legyél rá tekintettel, és a 18. születésnapodra próbálj meg egy más (nem háziállat) MARADANDÓ ajándékot kérni. Talán ki tudsz találni valamit a nyúlon kívül is.

2013. febr. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
64%

Nekem patkányom van, egyáltalán nem szagos. Persze rá is figyelni kell, nehogy megrágjon valamit, így patkány-biztossá tettem a szobámat. De amúgy sem szeret csak úgy futkosni a földön. Fél. Inkább az ölemben szundikál.


[link]


ő az :)

2013. febr. 21. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
26%
Ez az! A patkány tuti bejönne.Tipikus nagyi-kedvence háziállat,tényleg.Nooormáális??
2013. febr. 21. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
12%

18 évesen azért érettebbnek kéne lenni. Ne akard olyasmiről meggyőzni nagymamád, amiről nem lehet. Én sem engedném hogy bármilyen állat legyen a házban, kint rengeteg van, gazdaságban élek, a gyerekeimnek eszükbe sem jut, hogy akár egy tyúkot vagy bármit behozzanak... Nyulat két helyen tudok elképzelni, kint a tágas, szalmával teli helyén, vagy vasárnap az asztalon, sülve, fokhagymásan. Amikor azt vennéd észre, hogy megrágta a mobilod, vagy elrágta a számítógép kábelt, és kinyúlt tőle, (és nincs géped se...) akkor is különlegesnek tartanád?

A 18. szép szülinap. Értelemben is fel kell nőni hozzá. Kérj valami hasznos, maradandó dolgot.

2013. febr. 21. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 Platypus ***** válasza:
57%
A sivatagi rágcsálók szinte teljesen szagtalanok. Például a mongol futóegér, csíkos fűegér. Ha ezeket rendesen takarítod, legfeljebb a forgács szagát lehet érezni. Egy nyúl ilyen téren problémásabb. Gyakran takarítva teljesen emberbarát, de azért ha valaki hisztériázik a szagok miatt, akkor ad rá okot egy nyúl.
2013. febr. 21. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
0%

Azért a patkány sem szagtalan.

Tudom, nekem 4 is volt.

Bár a nyúl vizelete erősebb szagú, ez igaz.

2013. febr. 21. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!