Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mitől törhet ki a tengerimalac...

Mitől törhet ki a tengerimalac foga?

Figyelt kérdés
Két hete kitört az egyik tengerimalacom alsó két metszőfoga, szépen visszanőtt, nincs vele baj. Most a másik tengerimalacomnak tört ki, alul, de csak az egyik és tud rendesen enni. Lehet hogy összeverekedtek, csak én nem vettem észre? Segítsetek.

2013. febr. 23. 13:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy tejfog volt, az új fog maradandó fog lesz.
2013. febr. 23. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
Ne adj nekik többet kukoricagránátot...
2013. febr. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Kitörhet ketrecrágástól, kemény kukoricaszemtől. Milyen táppal eteted? HA magkeverékkel,akkor sürgősen le kell cserélni rendes tápra,amiben nincs pl kukorica.
2013. febr. 23. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

#1-nek

A tengerimalacnak nincsenek tejfogai.


Ketrecrágástól és leeséskor szokott a malacok foga kitörni, vagy például ha a kukoricaszembe beleharap, verekedéskor nem jellemző.


Viszont ha nem kap elég szénát (állandóan legyen előtte), akkor túlnő a foga és könnyebben letörik.

2013. febr. 23. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A tápban csak egyféle mag van, nem tudom hogy annak mi a neve, de nem szotyi vagy kukorica. Kukorica pehelyformában van benne, azt olvastam, az kell is nekik. Ezenkívül egy csomó kemény darabka van benne, ami a hátsó fogakat is koptatja (mert azok is egyfolytában nőnek). Szénát is kapnak sokszor.
2013. febr. 23. 17:05
 6/14 A kérdező kommentje:
Ja és fressnapfban kapható, kimérhető tápot kapnak.
2013. febr. 23. 17:06
 7/14 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Versele Laga - Cavia comlepete-t, vagy a Crispy-t, ezek tuti jó tápok, nem is olyan drágák. Ezekből napi 1-2 maréknyi kell nekik,malacok számától függően (kettőnek lehet 1,5).

Széna és víz mindig legyen előttük!


Leget, hogy unatkoznak, tegyél be nekik csövet, emeletet, házikót... :)

2013. febr. 23. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Pont most csináltam nekik ideiglenes kifutót, hogy ne unatkozzanak, és azt majd berendezem csövekkel meg ilyenekkel. Amúgy olyan tápot lehet venni fressnapfban? egyébként nem rajtam múlik, hogy milyet veszünk, hanem apukámmal együtt választjuk ki, ami jónak néz ki és nem olyan drága.
2013. febr. 23. 20:58
 9/14 anonim ***** válasza:
Szénát ne sokszor kapjanak,hanem MINDIG LEGYEN ELŐTTÜK!
2013. febr. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
De azt hogy csináljam meg, hogy reggel 7-től délután 3-ig kapjanak? suliba azért csak kell járnom
2013. febr. 23. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!