Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A törpenyúllal vagy a tengerim...

A törpenyúllal vagy a tengerimalaccal kel többet foglalkozni? és melyik mennyibe kerül?

Figyelt kérdés
2013. febr. 24. 18:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

A nyúlnak nagyobb a mozgásigénye, illetve őt egyedül is lehet tartani, míg a malacot mindenképp két-hármas csapatban (azonos neműeket lehetőleg), így ők lefoglalják egymást.

Az áruk attól függ, hogy honnan veszed őket.

Ketrec kb. ugyanakkora kell nekik (100 vagy 120, esetleg ennél nagyobb, pl. két egybenyitott 100-as), ugyanúgy mindkettő előtt kell lennie szénának ,víznek, kb. ugyanannyi tápot esznek (persze ez már nem ugyanolyan).

A nyúl szobatiszta, neki kell wc, illetve ajánlott, a malac megtanítható, de nagyon nehezen. Mindkettőnek lehet betenni házat, ágyikót, emeletet.

2013. febr. 24. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem egyedül volt a tengeri cucum, semmi baja nem volt...

Szerintem a nyuszival többek kell foglalkozni, már csak a nagyobb mozgásigénye miatt is. Régebben volt tengeri malacom én őt ismerőstől kaptam ingyen de akkor még olcsóbb volt a cucu, mint a törpenyuszi.

2013. febr. 24. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ja és a malac visítozik. Az enyém a szobámban volt, de ha a konyhában nyílt a hűtő ajtaja, valahogy összekapcsolta, hogy ételt kap mert visítozott mindig. :D
2013. febr. 24. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Vagy egy nyuszi, vagy minimum 2 malac.

A két malac tartása kb. annyiba kerül,mint az egy nyuszié, kb. 2000 Ft/hó, persze ez attól függ, milyen drága tápot veszel, meg hogy esetleg megterem-e valami a kertben.

A nyuszinál az orvosi rész a drágább.

Ha két (vagy több malacod van, akkor is kell valamennyit játszani velük, de egymást is lefoglalják. A nyuszival viszont több időt kell eltölteni.

2013. febr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
2000 Ft/hó??? Nekem egy hétre való alom csak 1180 Ft a malackák alá, igaz van 4 db. Plusz most az ubiárak stb... is a fellegekben vannak. De nekem havi 10.000 körül vannak alommal, szénával, táppal együtt.
2013. febr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#5-nek

Nekem azért csak 2000 két malac (vagyis hárman vannak és 3000), mert fürdőszobaszőnyeg van a ketrecben és egy kevés forgács a sarkokban. Szénára nem költök, mert van dögivel a lovak miatt. És minden nap szedek nekik friss füvet, akár a hó alól is.

Csak tápot, répát, narancsot veszek kimondottan nekik.

Azt meg nem számolom, hogy gyakran esznek almahéjat jó vastagon hámozva, meg a saját magunknak vett uborkából, ebből-abból kapnak néha.

2013. febr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
én szőnyeget is lehet betenni alá?
2013. febr. 25. 18:09
 8/11 anonim ***** válasza:

Fürdőszobaszőnyeget lehet, az gumi és lukacsos, átfolyik rajta a pisi. Alá lehet tenni újságpapírt, vagy pelletet, ami beszívja.


Sima szőnyeget is tehetsz alá, csak nem fogod tudni takarítani!


Angol, amerikai malacos oldalakon szinte sehol nem is használnak már forgácsot, mindenhol egy takaró van berakva, ami fleece anyagból van. Ez 100 % műszálas polár anyag, átengedi a pisit és könnyen mosható.

2013. febr. 25. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
tényleg én a youtubon néztem angol vidiket ott is az volt
2013. febr. 26. 13:59
 10/11 anonim ***** válasza:
5-ös vagyok: Értem, végülis tök jó megoldásnak hangzik, szerintem majd kipróbálom :) Én macskaalmot (Bioluxot, ez nem káros rájuk) szoktam alulra, rá meg forgácsot :) De ez a szőnyeges olcsóbb :)
2013. febr. 27. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!