Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalac-ellés, segítenél?

Tengerimalac-ellés, segítenél?

Figyelt kérdés

Ma éjjel ellett meg a malacom, már vemhesen hoztuk el.

Nem tudom a következőket:

1. elképzelhető, hogy egy malacka van csupán? Nem friss már, nem véres, nagyon úgy tűnik, nem lesz több.

2. hány hetesen lehet elválasztani majd?

3. együtt lakik az anyuka a kb. 2,5 hónapos lányával, az volt az első ellés, ez a 2. Szétszedjem ettől a malactól az anyát a kicsivel, vagy nem veszélyes?

Köszi, ha segítesz!!!


2013. febr. 27. 07:12
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:

Maradhatnak együtt. Csak idegen malacot ne tegyél melléjük.

Elképzelhető, hogy egy malacka van, ne piszkáld egy-két napig, majd holnap egy kicsit takaríts, de ne az egészet, csak amit muszáj.

Olvasd el ezt:

[link]


Ha tudsz, akkor vegyél lucernaszénát az anyának, meg nemsoká már a kicsi is bele-bele fog enni a száraz kajába is, remélem szopni szopik!

2013. febr. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:

Nem láttam méég szopni, de mivel az előzőket szoptatta, gondolom, ezzel se lesz gond.

Az a probléma, hogy a kislány nekiesett ma az anyukának, tépte a fülét, és ki kellett vennem. Komolyan elgondolkodtam rajta, hogy esetleg nem lány?! És pározni akar? MOndjuk elég agresszívan közelít. MOst kivettem, aztán elviszem dokihoz megnézni.

Köszi a választ, szénát is kap!!

2013. febr. 27. 12:27
 3/27 anonim ***** válasza:
Hallod nekem ez az egész olyan zavaros! Azt mondod,vemhesen hoztad...aztán kiderül,hogy már van egy kölyke vele...ki az apja a kicsinek,ha lánnyal van? Nagyon furcsa! A malacok kb 2-2,5 hónapig vemhesek. 4 hetes korukig szopnak,de közben már eszegetnek az anya kajájából. 4 hetesen el lehet választani,mert a fiúk már ilyenkor ivaréretté válhatnak. A lányok később,5-8 hetesen lesznek ivarérettek. Sztem neked a nagyobb kölyök az him,és befedezte az anyját,igy lett a mostani kicsi...Vagy ki az apa? Tudod?
2013. febr. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Bocs,próbálom tisztába tenni.

Szóval volt egy család, feleség, férj és két azonos korú gyerek, egy fiú és egy lány. Az előző gazdinál mindez.

Mi elhoztuk az anyukát és a kislányt, akkor a kislány volt kb. 7 hetes. Anyuka már vemhes volt, nyilván - és nem is jön ki máshogy - közvetlen ellés után lett vemhes megint, mert nem vették ki apukát. Nem tudtam, hogy vemhes, mára ellett meg.

Ez idáig oké. Nem is volna gond, kismalac elajándékoz, nagyoknak örül, mert ugye elvileg mindkettő lány, több malac nem lesz.

DE!!! Ellés óta, reggel óta a kislány, aki mostanra ugye kb 2,5-3 hónapos olyan furcsán viselkedik, tépi az anyját, mászik rá stb. Így arra gondoltam, nem is lány esetleg.

Remélem, érthető volt így!

2013. febr. 27. 13:00
 5/27 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy kb. 68 nap a vemhesség, és csak úgy képzelhető el, hogy közvetlen szülés után esett teherbe. 68 nap az kb. 2,5 hónap, pont annyi, mint az előző ellésből származó kislány/kisfiú. Tehát ez a mai malacka még a "férjétől" van, akitől azóta elköltöztettük.

De ha ez a 2,5 hónapos mégse lány, akkor lehetnek gondok.

2013. febr. 27. 13:02
 6/27 anonim ***** válasza:
Fényképezd le a 2,5 hós lánynak gondolt malac nemi szervét,tedd föl ide és megmondom,hogy fiú vagy lány.
2013. febr. 27. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 A kérdező kommentje:
Köszi, aranyos vagy, igyekszem, próbálom tölteni bár kimondottan almafabéka vagyok az ilyenhez...
2013. febr. 27. 13:26
 8/27 A kérdező kommentje:
2013. febr. 27. 13:27
 9/27 A kérdező kommentje:
2013. febr. 27. 13:28
 10/27 A kérdező kommentje:
Képtelen vagyok jobb képet csinálni. Azért vizes szegény, mert ahogy menekült, belehasalt a pisibe a sarokban, bocsánat.
2013. febr. 27. 13:30
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!