Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » SOS, mi van a nyulammal?

SOS, mi van a nyulammal?

Figyelt kérdés
van egy 1 éves nőstény törpenyulam.kis kora óta egy házi baknyúllal él együtt.de soha nem hagyta magát bepározni.de ma délután nagyon nyugtalanul elkezdett gödröt ásni és szénászállakat a szájába venni és fészket építeni és azt rendezgetni.én csináltam neki még egy fészket,megmutattam neki és erre betemette az övét és elkezdte a másikat rendezni.most már abbahagyta.de még raktam neki sok szénát.vemhes?szülni fog?vagy miért csinálja ezt?

#nyúl #törpenyúl #kisnyúl #nyúlellés #nyúlszülés
2013. febr. 27. 19:09
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Bár biztosra nem lehet tudni, szerintem vemhes..ne haragudj, hogy ezt mondom, de nagyon felelőtlen vagy, hogy csak így pároztattad őket. Nem véletlen vannak a tenyésztők, akik értenek is hozzá.

A kicsikre és az anyára nézve is veszélyes ez így, pláne, hogy törpenyulat nem szabad összerakni házinyúllal..azért remélem megússzák mindannyian.

2013. febr. 27. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
a törpenyúl 2, a házi meg 3 kilós.nincs sok különbség a méretük között.a törpenyúl sem teljesen törpe mert ős sem fajtatiszta és sokkal nagyobb egy átlag törpenyúlnál.
2013. febr. 27. 19:33
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Gratulálok!

Méghogyha legalább a házi lenne az anyanyúl...

Te nem vagy tenyésztő! Még szaporítónak sem mondanálak!

Szerintem nem nagyon neked való ez az állattartás. Inkább gyűjts bélyegeket, vagy ilyesmi.

2013. febr. 27. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
mondhatni rá h házi.csak a külseje törpenyúl.azért írtam rá h törpe mert úgy néz ki de nem olyan kicsi mint egy törpenyul
2013. febr. 27. 19:43
 5/17 anonim ***** válasza:

De ez mindegy, nem ismered a nyuszi génállományát, a szüleit, hogy esetleg milyen génhibákat fog átörökíteni stb. Még a fajtáját se tudod pontosan, valószínűleg valami keverék.

Egyik ismerősöm nyuszijának így születtek beteg nyuszijai..

2013. febr. 27. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
nekem egészséges ,életerős nyulaim vannak
2013. febr. 27. 19:53
 7/17 anonim ***** válasza:
Attól még örökíthetnek át pl. fogbetegségeket v bármilyen más betegséget. Ezt Te nem tudhatod ránézésre. Nem véletlen vannak a tenyésztők, akik ezt tanulták.
2013. febr. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
oks
2013. febr. 27. 20:00
 9/17 anonim ***** válasza:
100%
Gratulálok, bepározta, ez az igazi felelős állattartás, gratulálok hozzá, szegény nyulak...
2013. febr. 27. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
A többiek durván fogalmaztak, de sajnos igazuk van. :( Nem szabad összetenni, főleg nem kiskoáról és ha egyszer hagyja magát míg amíg ki sem fejlett? Az állat nem ésszel él szexuális életet, hanem ösztönből. Ez olyan mintha összeengednél egy csau-csau kutyát egy némethjuhásszal. Lehet életre képes, fura kinézetű állatokat kapsz, de a betegségek KOCKÁZATA a keveredés miatt megsokszorozódik, mert más a fejformájuk és testalakjuk, mint ahogy ezeknek a nyusziknak is. Törpén belül sem szabad pl, kosorrú a holland törpével összetenni mert foghibát eredményez, mert már az álkapocs...stb. Tehát lehet egészségesek lesznek, de afokozott a kockázata hogy nem. üdv, egy Tenyésztő...
2013. febr. 28. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!