Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit készítsek a nyulamnak...

Vasstoto kérdése:

Mit készítsek a nyulamnak játékot?

Figyelt kérdés

Szeretnèk a nyulamnak valami szòrakoztatòt csinàlni vagy venni, de mit?

Segìtsetek?

ÖTLETEK?


2013. febr. 28. 16:41
 1/8 anonim ***** válasza:
Apró fadarabokat összerakva csinálj valami kockát amit a nyúl rághat, de közben görgetni is tudja.
2013. febr. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
A fresnapf-ba lehet kapni ilyen nyusziknak való mászó-csövet. Az enyém imádja. :D
2013. febr. 28. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
[link] :)
2013. febr. 28. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi szèpen megprobàlom öket
2013. febr. 28. 21:55
 5/8 anonim ***** válasza:
Labdázni is szeretnek. Csak arra figyelj, hogy emészthető anyagból legyen, mert néha fogy belőle egy pici...
2013. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Ha fából szeretnél neki játékot csinálni (elégséges lehet csak az ágak betétele is, el fogja rágcsálni, emelgetni-dobálni őket) :

Ágak és gallyak

A nyúl foga egész életében folyamatosan nő (kb. 2mm hetente). Igaz, hogy a szénából, zöldségből és nyúltápból álló étrend általában elegendő a fogak

rendbentartására, azért jó, ha időnként adunk egy-egy gallyat rágcsálni. Ezek nemcsak segítenek koptatni a fogakat, - tápértékkel is bírnak, és jó játék is egyben. Mielőtt azonban bármilyen gallyat adna nyulának, győződjön meg arról, hogy a fa, melyről szedi, nem mérgező-e. Továbbá, hogy nincs-e kémiai anyagokkal, permettel kezelve vagy forgalmas autóutak, sztrádák közelében

lévén szennyeződésnek kitéve.

Csonthéjas gyümölcsöt termő fák – egymagvú termésűek (beleértve a szilvát, cseresznyét, sárga és őszibarackot) mérgezőek számukra. Súlyosan mérgező az aranyeső minden része.

Veszélytelen fafélék:

Fűzfa, lucfenyő, kőrisfa, nyírfa, juharfa, boróka, nyárfa, almafa, körtefa, mogyorófa/bokor, és galagonya.


Tehetsz be neki esetleg wc papír gurigát is, de ne illatosított papírét lehetőleg. Más kartonnal vigyázz, semmiképp se legyen színes, vagy olyan, amire nyomtattak, mert az mérgező lehet.

2013. márc. 1. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én kartonból csináltam neki alagutat, szereti :)
2013. márc. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
nagyon köszönök minden választ már ki is próbáltam párat. például a kartonból alagutat de fa ágat is raktam be neki.
2013. márc. 15. 10:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!