Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi baja lehet a degumnak?...

Mi baja lehet a degumnak? Valami komoly?

Figyelt kérdés

Nagyon félek, hogy valami komoly gond van...

Ha megáll, mellső lábait nem teszi le a földre, és furcsán tartja, mintha nem tudná mozgatni az ujjait. Könnyen kibillen az egyensúlyából (ha pl. sokáig ül egy helyben, hátradől.) Nem eszik, nem iszik. Légzéskor halk kattogó hangot ad. A szemeit nem nyitja ki teljesen, mint a másik degum.

A fogai rendben vannak, nem fehérek és nincsenek túlnőve.

Most be hoztam a szobámba egy dobozba, nehogy a másik is elkapja...már egy 25 perce itt van, de még nem evett semmit...annyi aktivitást mutat, hogy ki akar ugrani a dobozból, de ettől függetlenül ugyanolyan rossz az állapota.

Mi lehet a baja? Mit tegyek? Az állatorvos ilyenkor nem is rendel

Ha valaki tud valamit, kérem szóljon! Előre is köszönöm!



2013. márc. 3. 13:05
1 2
 1/11 Emyke031 ***** válasza:
Szerintem vmi baci... Amint tudod doki! Am. kapnak elég vitamint(gyümölcsök)?
2013. márc. 3. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Persze..minden nap kapnak almát vagy répát...de ma egyik sem kellett neki...nem merem visszatenni a ketrecébe, szóval szerintem ma itt marad mellettem, de kerítek neki valami ketrecet...remélem nem lesz rosszabb az állapota :(
2013. márc. 3. 15:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Nem fertőz, viszont melegitené a másik...

Valószínűleg megfázott, nem evett, és alacsony a vércukra, azért dől el.

Hívjál fel ilyenkor egy egzotikus dokit telefonon elmondja mit kell csinálod!

Ha eldől de tud még nyelni mézes vizet kell a szájába tenni, ha jobban lett, a tápjából a zöld rudacskakat összetöröd, és meleg vízzel pépesíted, hogy szemcseppentő pipettával bele tudd tölteni az első fogai mögé.

Meleg alvohely kell neki, és nyugalom. Pl. 60-as nem takarékos izzó az ágy fölé, vagy melegitő párna.

Ha ketrecestől tudod inhalálni, attól jobban lesz és tud enni...

Ma meg probiotikum és gyulladás csökkentő kell bele. De hívd a dokit előtte! És ha lehet egzotikus legyen...

2013. márc. 4. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Probiotikum is kell bele, de antibiotikumot akartam írni...

A hátsó fogait nem látod röntgen szem nélkül. Viszont a túlnőtt felső gyulladt gyökere okoz náthát.

Az index Neked már van degud? Fórumán találsz a témában hozzá szólásokat, meg segítenek dokit találni.

2013. márc. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!
2013. márc. 4. 18:29
 6/11 A kérdező kommentje:
végre elkezdte enni a pépet, de most meg nagyon remeg :S miért?
2013. márc. 4. 19:19
 7/11 anonim ***** válasza:

Ha tudod vidd el valamelyik degus dokihoz.

Sajnos itt nem linkelhetek neked listát, de keresd meg a Hungarovet rendelőt, az Exopetet, vagy a Pazár Pétert.

Ha elérhetők hívd őket telefonon, és csináld amit mondanak! GYógyszer és kezelés nélkül rosszak az esélyei.


A langyos pépből többet fog enni...

2013. márc. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ha remeg még nagyon kevés benne a kaja... Valószínűleg az alacsony vércukor.

Ha dokihoz viszed, kösd össze a pulcsid alját, dugd be alá a degut, és vedd rá a kabátot. Most nem fog szökni, de a hideg nagyon nem hiányzik neki...

2013. márc. 4. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
ma 6kor vittük el a dokihoz, de még később felhívtam...azt mondta, hogy a sokk hatás miatt remeg, szóval egész nap a szobámban volt, meleg kis kuckóban...már szerencsére eléggé megélénkült, sokkal jobban is néz ki :) ma még mindenesetre itt marad, holnap talán már vissza is tehetem a társához...köszönök minden hasznos infót, úgy tűnik jobban lett :)
2013. márc. 4. 21:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Még 1-2 hétig visszaeshet. Szerezz nekik egy melegítő lámpát a ketrecükre, és intézd el, hogy ne legyenek huzatban, ha nem vagy ott, akkor se nyissák rájuk az ablakot...
2013. márc. 5. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!