Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítség! Hogyan írtsam ki a...

Segítség! Hogyan írtsam ki a patkányokat?

Figyelt kérdés

Nem akarom őket megfogni se ragasztóval sem olyan szerkezettel ami élve megfogja őket mert undorodunk tőlük.

Mióta disznónk van, a patkányok nagyon elszaporodtak.Aránylag 50-en lehetnek.A macska is fogott egy kisebb méretűt az udvaron és a foxink is nyírdálja őket,de félek hogy fertőzést kap.Na meg a malacokkal együtt esznek a patkányok és csak akkor szaladnak el ha meghallanak minket.Loppan kiszoktam lesni és ott esznek a malacokkal együtt és a kacsákkal.Hogyan lehetne megszabadulni ezektől a tetves patkányoktól?


2013. márc. 6. 15:23
 1/9 anonim ***** válasza:
50?? Én a helyedben szakembert hívnék ki, mielőtt nagyobb baj történik.
2013. márc. 6. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az 50 az még kevés is, a patkányhoz képest. Szapora állatok minél hamarabb tegyél valamit. Mérgezni nem ajánlom, mivel van kutya macska is és a mérgezett állatot ha megfogja baja lehet tőle. Van olyan kis szerkezet ami lényegében egy füstpatron. Bele kell nyomni a lyukba és a füst elméletileg elűzi a rágcsálókat. Bár nem mindenesetben használ. Én az élve befogó csapdát ajánlom, leraksz egyet-kettőt és ha megfogott belőlük, akkor elviszed őket. Vagy ha szólsz rágcsálóirtónak az több megoldást is felvázol neked.
2013. márc. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

[link]


Akkor ezt megveszem.Majd kiviszem valahová csak azt tudnám hová...Szégyelném emberek előtt cipelni bárhova is ketrecestől.Vándor patkány az meg vissza jön, mi a halált csináljak velük?Ha meg olyan csapdát rakok le hogy lecsapja és szétcsapja a vérét meg minden tiszta genny lesz akkor meg beokádok, pláne nem szeretem megölni az állatokat,mert állatszerető vagyok,de akkor sem akarom hogy patkányok legyenek.Ezzel az élve fogóval, hova vigyem őket?....mit tegyek?

2013. márc. 6. 15:33
 4/9 anonim ***** válasza:
Második vagyok: Hát valami erdőbe vagy mezőre, ahol van valami kukoricaföld vagy egyéb, hogy megmaradjanak. Ott elélnek még lehet hogy jobban mint az óladban
2013. márc. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Remélem nem jönnek vissza, de amúgy én házban lakom,nem ólban.
2013. márc. 6. 19:22
 6/9 anonim ***** válasza:
Valahol halottam,hogy vadászgörény pisis almát rakják szét a patik útvonalára,állítólag a görény pisi szaga elriasztja őket.De nem tudom igaz-e.Egy próbát megér pénzbe nem kerül.
2013. márc. 6. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az egyik ismerősünk " kölcsönzött" görényt rögtön elfogták a patkányokat. nekik több volt de ez végleges megoldás volt . A szakember kiment elengedte a görényeket 2 nap múlva visszament a görények idomítootak voltak , jöttek a szakemberhez hívásra az ember belerakta őket a ketrecükbe , és kb 2000 ft ot kért .nézz utána .. elég hatásos.
2013. márc. 6. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Tudom hogy házban laksz. Amúgy a görényes jó megoldás, csak nem sokan vadásznak görénnyel.
2013. márc. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Sehogy
2017. júl. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!