Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak volt egy kis...

A nyuszimnak volt egy kis kinövés a nyakánál. Az állatorvos myxomatózisra gyanakodott, de semmi "más" tünete nem volt. Van valami ötletetek? (kép linkelve róla)

Figyelt kérdés

Azóta egy kicsit nagyobb volt először, de most meg már kezd lemenni, már kicsi a pukli. Egy kicsit elvakarhatta, mert minimális rászáradt genny volt rajta, de már csak kis pici dudor van ott. Várjak, hogy teljesen lemenjen vagy vigyem másik állatorvoshoz?


[link]


2009. szept. 13. 19:57
 1/3 anonim ***** válasza:

Ugyan nem vagyok állatorvos, de ha myxomatózis lenne, akkor először a füle sebesedett volna ki, és elég kemény kezelést kéne kapnia. Tehát a doki is tudja, hogy nem az.

Lehet egy sima zsírcsomó, tályog, ciszta..de mindenképp kezelni kéne. Ha a doki nem csinál vele semmit, akkor menj egy másikhoz.

2009. szept. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Vidd másik állatorvoshoz.Nekem is törpenyuszim van.Még pár hónapja volt egy púp a hátán hasonlított erre a kinövésre.Az állatoros tűvel megbökte és egy másodperc alatt megvolt.Nem folyt belőle genny úgyhogy azt mondta biztos beverte valahova és maától rendbe jött.Szóval én a helyedbe megmutatnám egy másik álllatorvosnak is.
2009. szept. 13. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
A kép alapjám az nem myxomatózis. De ha arra lehetett gyanakodni, akkor nincs beoltva ellene. Oltsátok be, nem drága. Az állatorvosok felkészültségéről nem vagyok túl jó véleménnyel, de lehet próbálkozni... Nekem egy (szúrt) sérülés utáni tályog utáni gyógyuló állapotnak tűnik, ha egyéb tüneteket nem mutat (levertség, étvágytalanság, stb), akkor én gyógyultnak tekinteném, és néha lellenőrizném a putyú állapotát, de nem folyamodnék semmihez.
2009. szept. 14. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!