Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szerintetek lehet egy nőstény...

Szerintetek lehet egy nőstény dzsungáriai törpehörcsögöt és egy ecsetfarkú pelét egy ketrecben tartani?

Figyelt kérdés
Mert van egy nőstény törpehörcsögöm és van egy törpehörcsögnek való ketrece.De fogok neki venni egy nagyobb magas ketrecet olyan 60-70 cm magasat.Szeretnék majd egy ecsetfarkú pelét is venni.Szerintem egy nőstényt.Lehetne őket együtt tartani?Vagy nőstény törpehörcsög és nőstény aranyhörcsög egy ketrecben való tartása a jobb?Vagy mondjak le erről?
2013. márc. 12. 16:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Először ketrecről írnék: hát jó, ha van(nak) emelet(ek) a ketrecben, de szerintem a 60-70 cm magas felesleges, inkább az alapterülete legyen nagyobb.


Két hörcsög egy ketrecben tartásáról mindenképp lebeszélnélek, még azonos fajtájúak esetében is, de két különböző (arany megy dzsungi) egyáltalán nem jó ötlet. A hörik magányos állatok. Még a fajtatársak között is csak a hím-nőstény párosítás jöhetne szóba, de az se garancia, hogy kijönnek egymással, meg akkor ész nélkül szaporodnak. Azonos neműek meg előbb-utóbb elég csúnyán elbánhatnak egymással.


Ugyanígy a pele se tűnik jó ötletnek, nem ismerem ezt az állatkát, de két külön fajú állatot egy helyen tartani nem szerencsés.

2013. márc. 12. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A hörcsögök szétszedik egymást, néha még az ellenkező neműek is... Én a pelét választanám - de csak, ha már nincs dungáriai (ők elég rövid ideig élnek sajna, tehát szerintem ki lehet ezt várni, addig is kiélvezni az ő jelenlétét).

A pelét arannyal se tenném össze inkább. De a pele mehet a nagy ketrecbe, a höri maradhat a mostaniban, az úgy jó.

2013. márc. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Hörikének jár a saját, különbejáratú kicsi otthon, nem akar betolakodót, ne bántsad szegénykét lakótárssal. :)

Peléből viszont legalább kettő kell, mert ő meg egyedül nem szeretne lakni, és 1 méter magas terrában szokás tartani. Hogy miért abban, azt nem tudom, de biztos van rá okuk. És erdőnek kéri szépen berendezni...

Szerintem is előbb hörike, aztán később majd az érzékenyebb, nehezebben életben tartható pelék.

2013. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
hörcsög ki fogja nyírni
2013. márc. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A hörcsögök magányos állatok, más fajtájú állatot sem tűrnek meg maguk mellett. Vagy vegyél mindkét állatnak külön-külön helyet, vagy csak egyet tarts. Együtt semmiképp se!
2013. márc. 13. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Értem nagyon szépen köszönöm a válaszokat!de hörcsögöm van ő már a második és ő marad akkor a régi ketrecben.De 2 nőstény pelét lehet együtt tartani?Vagy inkább 2 nőstény degu?
2013. márc. 13. 19:03
 7/7 anonim ***** válasza:
2 nőstény degu és két pele és kompatibilisek egymással, én a két degut javasolom, egyszerűbb esetek
2013. márc. 13. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!