Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Sünöm már lassan két napja...

Sn0wf0x kérdése:

Sünöm már lassan két napja nem eszik, nem iszik semmit. Valakinek ötlet?

Figyelt kérdés
Elég egyoldalúan étkezik, de nem azért mert nem adnék mást, hanem azért mert két féle tápon és a lisztkukacon kívül egyszerűen semmit nem hajlandó megenni. Voltunk dokinál, kapott homeopátiás gyógyszert és injekciót is (esetleges fertőzések ellen). A gyógyszert naponta kétszer kell neki csepegtetni, de egyelőre nincs semmi javulás. Élő eleséget néha egyet-egyet hajlandó elfogadni kézből de egyébként semmilyen táplálékot nem vesz magához. A doki ma azt tanácsolta adjak neki 1 ml tejet hátha beindítja a bélműködést. Ez meg is történt, most várok délutánig, ha nem történik semmi megint mehetek vissza. Nem volt valakinek hasonló problémája??? Ha igen mi volt a megoldás??

2013. márc. 14. 10:41
 1/7 anonim válasza:
A sünik ha 20-22 fok alatt van a hőmérséklet téli álmot akarnak aludni de ez sajnos halálos a számukra nem szabad hagyni ,hogy aludjanak melegíteni kell őket radiátoron vagy betekerve egy puha törölközőbe akkor magukhoz térnek. Az enni valót próbálgasd az enyémek a legolcsóbb aro macska konzervet imádják elég büdi lehet hogy azért, főtt vagy nyers csirkenyakat, főtt tojást , bébiételt ki kell kísérletezni mit szeret , a szárazból a magas fehérje tartalmút kell adni érdemes próbálkozni. Az állatorvosod nem tudom milyen de a sün laktóz érzékeny tejet és tej terméket TILOS neki adni.
2013. márc. 14. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezeket mind tudom, a hőmérséklettel egészen idáig semmi gond nem volt. Amikor azt mondom minden kaját kipróbáltam azt úgy is értem, csak száraztáp és lisztkukac :) semmi mást nem eszik meg...A tej nem hülyeség szerintem 1ml pont elég arra, hogy kicsit meghajtsa, nagyobb adagban lenne már konkrétan veszélyes. Szóval még mindig tanácstalan vagyok :(
2013. márc. 14. 13:20
 3/7 anonim válasza:
oké, akkor sajnos nem tudom ,nem akartalak megijeszteni leírom az én esetem , nekem volt egy sünim aki elkezdett nem enni próbáltam erőltetni ,inni ivott ha bele állítottam a vizes tálba ami egy konzerv tető volt,mert már nem tudott máshogy,teljes legyengült elvittem dokihoz kapott antibiotikumot és szájon át infúziót de sajnos nem sikerült megmenteni.Ez 3 nap alatt zajlott le.Tudom ez nem segítség de mi sem jöttünk rá mi baja lehetett a másik kettőnek semmi baja nem lett , tehát nem volt fertőző betegség.
2013. márc. 14. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Hát nagyon remélem, hogy nálunk megoldódik. Most jöttem vissza a dokitól, kapott antibiotikumot, vitamint és bélmozgatót is. A dokitól elfogadott két szem tápot. De most megérdemelném, hogy valaki jól megrugdosson egyébként, mert szegénykém nagyon el is van hízva és az is nagyon veszélyes. Szóval ahogy rendbe jött, azonnal diétába is kell kezdeni...
2013. márc. 14. 17:50
 5/7 anonim válasza:
Drukkolunk nektek , remélem rendbe jön.
2013. márc. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Tudom már nagyon régi kérdés, de velünk is hasonló eset van. Leírom mi mit csináltunk, hátha valakinek jól jöhet.

Reszelt almának a levét (én ezt tartom a legjobbnak amit mi "facsartunk" ki) adtunk neki, majd amikor mar jobban lett egy kis alma pépet, meg persze közbe vizet adtunk neki. Még most adtunk neki először (mivel mai nap kezdődött ez a probléma, hogy nem eszik) így nem tudom mennyire hasznos, de remélem az lesz. Annyi, hogy amikor ezeket adod neki, háton, félülő pózban legyen, hogy meg ne fulladjon.

2016. júl. 24. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Ja meg azt elfelejtettem mondani, hogy mi kaptunk állatorvostól tablettába antibioltikumot, amit a vízbe feloldva (vagyis csak a negyedét) adtunk neki. (Ugyanis mi más problémával fordultunk orvoshoz előző nap)
2016. júl. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!