Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tengerimalacom szülni fog?

Tengerimalacom szülni fog?

Figyelt kérdés

Szval elmesélem a történetett!

December.6 Án született a kislány tengerimalacom,Megvettük 2 hetes korába a ketrecben fiúval volt össze zárva és nem látszot rajta semmi de ám nőtt és egyre jobban a hasa is egyszer a hátára fordítom a tenyeremben és meglátom hogy a cicije megvan dúzadva azzonal mondtam anyunak de ő azt mondta semmi nem lesz ott neki!Még nőt nem foglalkoztunk vele éltük az életünket gondoztuk szépen nyugodtan! Egyszer vagyis tegnap megint megforditottam mert feltünt hogy nagyon nagy a hasa és láss csodát egyszer csak a hasában elkezdtek mocorogni a kicsik :S

És terhes mostmár 100% A gond csak az hogy 3,5hónapos jövő hónapban szűl ha minden igaz biztonságos ugye nem fog bele halni mi a teendő ha megszületik segitsetek!

Ui:Van egy társa szintén lány 1 éves és az nem akarja elfogadni folyton ha hozzá raktam megharapná neki megy valyon azért mert terhes?

Féltem nagyon a kismalackám és nem korai ez a 3,5hónapos szülés nem elsz semmi baja?



2013. márc. 17. 13:43
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:

Ha két hetesen vettétek, akkor még nem lehetett terhes.

Ha még decemberben megvettétek és azóta nem volt mellette fiú, akkor már rég meg kellett volna szülnie.

2013. márc. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

#11-es vagyok

Ha december 6-án született, akkor a fiú január 5-től akár be is fedezhette. Ha viszont január 5-e után vettétek, akkor igencsak itt van az ideje a szülésnek.

Nagyon felelőtlen volt az, ahonnan vettétek a malacot, szegénynek nagyon veszélyes ilyen fiatalon szülnie, hiszen még gyerek, ő sincs rendesen kifejlődve.

2013. márc. 17. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Ha már érzed, hogy mozognak a picik, akkor napokon belül szülni fog, lehet reggel arra ébredsz, hogy többen vannak, mint voltak.
2013. márc. 17. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
Már nagyon mocorognak szerintem 2 lesz anyit éreztem de lehet hogy 3 nagyon féltem bele ne haljon szerintetek nagy esélye van hogy belehal?
2013. márc. 17. 16:12
 15/23 anonim ***** válasza:
Ha nem is Döglik meg a kicsik tuti nyomik lesznek,, a fiu legalább a tesója?
2013. márc. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

Reméljük, hogy a kereskedésben átverek a malacka korával is, és kicsit idősebb volt amikor befedezték.

Amiatt nem aggódj, hogy az idősebb lánymalacka most féltékeny a vemhesre. Ha a másik leelett, és már nem szoptat, megnyugszik és átgondolja majd, hogy kell-e neki a barátnő.

Itt nagyon szépen leírják, hogy megy az ellés, és hogy mire figyelj.

[link]

Van fórumuk is.

2013. márc. 17. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 A kérdező kommentje:
Na mindenki figyelem átszámoltam ugyanis dev.6 született! Január 11én vettük szval 6 hetesen került hozzánk!
2013. márc. 17. 16:25
 18/23 anonim ***** válasza:
Akkr simán befedezhették
2013. márc. 17. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:

Nem nagy, de nagyobb, mintha már féléves lenne.

A szülésre itt találsz hasznos dolgokat:

[link]

Ha több kicsi van, akkor az nem biztos, hogy mindegyik teljesen egészséges lesz, meg kérdés, hogy lesz-e elég teje a malacnak.

Jobb, ha holnap már felkészülsz arra, hogy neked kell etetni a kismalacokat és veszel tápszert a kicsiknek, meg C vitamint az anyának. A tápszert csak 24 órás korában kell adni, ha szopni nem szopik.

Olvasd el ezt alaposan:

[link]

"Az árva tengerimalacköly(k)öknek olyan humán bébitápot - 5-6 hónapos kortól fogyasztható terméket - válasszunk, amely a tej mellett 2-4 féle gabonát tartalmaz (megj.: a gabona alapú készítmény lehet gyümölcsízű, vagy a nélküli), és vízzel (!) keverve máris adható."

2013. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
A biztonság kedvéért ellenőrizétek a régi malacka műszereit. Megesik hogy lányt veszel, és fiút adnak...
2013. márc. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!