Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúlból milyen fajta?

Törpenyúlból milyen fajta?

Figyelt kérdés

Születésnapomra szeretnék törpenyuszit "kérni"/venni, csak nem tudom milyen fajtát!

És nem tudom, mivel lehet "megszelídíteni" a szülőket, hogy megengedjék! (Még nem tudnak róla, hogy mit szeretnék!) :)



2013. márc. 20. 18:24
 1/10 anonim ***** válasza:
[link] itt nézelődj! :)
2013. márc. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia megint elõzõ vagyok,bocsi,h így küldte el csak tablet-rõl vagyok ezért lett ilyen amilyen.bocsi mégegyszer!
2013. márc. 20. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Köszi, mindet!

És valaki valamit a kérdés második feléhez?! :|

2013. márc. 21. 07:14
 4/10 A kérdező kommentje:
És mivel tudom "meggyőzni" a szülőket, hogy megengedjék! (Még nem tudnak róla, hogy mit szeretnék!) :)
2013. márc. 21. 19:29
 5/10 anonim ***** válasza:
Ehhez nem tudunk mit hozzászólni, Te ismered őket, nem mi. Van akinél beválik, ha csak hazaállít a nyuszival meg a felszereléssel, van, aki előtte győzködi őket, van, aki megígér érte egy halom dolgot amit vagy betart, vagy nem... van, aki csak elmagyarázza, hogy mindennek utánajárt, mindent meg fog tudni csinálni, és ezért meg azért lenne ez neki jó, ennyibe meg annyiba kerülne /hó az első nagyobb kiadások után, stb.
2013. márc. 22. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nálam spec az vált be (én is szülinapomra kértem), hogy már hetekkel előtte mindig mutogattam szüleimnek nyuszis képeket/videókat, hogy milyen cukiiiii:D meg magyaráztam, hogy milyen okosak, szobatisztaságra szoktathatók, így nem lesz vele sok gond stb.stb.:)
2013. márc. 22. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
egyébként nekem mindegyik törpenyúl tetszik, de a legjobban a kosorrú, lógófülüek (fekete, szürke, barna de még a fehér is!) tetszenek! ;-)
2013. márc. 23. 22:37
 8/10 A kérdező kommentje:

Székesfehérváron és környékén milyen törpenyúl tenyészetek vannak?

Olyanok ahol vannak eladó kosorrú (lógófülü) törpenyuszik!

2013. márc. 27. 09:40
 9/10 A kérdező kommentje:

Az 1. és 2. válaszolónak írom: Olvasgattam a linkelt oldalt és ezt találtam:


"...Azonban a nyuszik a kereskedésben boldogtalanok, mert a nagy zaj, a jövés-menés stresszt okoz, és sokszor a tartás sem megfelelő.


Én magam is megvetem az ilyen szaporítókat, és küzdök az ellen, hogy a kereskedésekben hosszú hónapokig sínylődjenek a nyulak. Pontosan ezért ajánlom azt, hogy kereskedésből vásároljunk. A nyuszik szempontjából ugyanis, el kell őket onnan hozni, hogy jó helyre kerüljenek. Így ha kereskedésből veszünk, még egy jó érzést is kaphatunk, hogy "megmentettünk" egy nyuszit. Ez olyan, mintha menhelyről vennénk kutyát. Egy hihetetlenül kedves, és nagyon hálás állatot fogunk elhozni, aki körülrajongja gazdáját. Mivel a nyúlnál nincs törzskönyv, nem úgy tartják számon, mint a kutyát, ennek ellenére a kereskedésben is kaphatunk fajtatiszta, egészséges állatot. Én szinte minden nyulamat így "mentettem meg", és a nagy részük fajta győztessé vált a későbbiekben kiállításon.


Akik ilyen helyről vettek nyuszit, mind azt mesélték, hogy végtelenül hálás és kedves állatot kaptak."


Most akkor ez hogy van?

Mindenki - akit eddig kérdeztem vagy láttam, hogy más kérdezi - azt "mondta", hogy mindenképpen tenyészetből, mert akkor megbízható helyről veszünk nyulat, ahol jó kürölmények között, megfelelő tartási móddal tartott helyről hozzuk el nyuszinkat!


Igen ám, de ezen az oldalon pont az ellenkeződjét írják, hogy kereskedésből vegyünk nyuszit!


Akkor most mi a jobb?


Én még mindig hiszek abban, hogy lehet, hogy a tenyésztőnél drágább, de kifizetődik, mert nem kell hetenként járkálni az állatorvoshoz, ellenben, ha állatkereskedésből vesszük (az esetek többségében!)!

2013. márc. 27. 10:08
 10/10 A kérdező kommentje:
Jaaj, tényleg! :)
2013. márc. 30. 14:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!