Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Aranyhörcsögöt hogyan kell...

Aranyhörcsögöt hogyan kell tartani? Akinek van írjon.

Figyelt kérdés
Szeretnék mindent tudni róla, hogy mit eszik stb...
2013. márc. 23. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
16%
Google a barátod.
2013. márc. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
nem erre voltam kíváncsi. ;)
2013. márc. 23. 21:21
 3/5 anonim ***** válasza:
82%

Zöldségeket és gyümölcsöket eszik, kivéve a k-s dolgokat. Káposzta, karalábé, kukorica satöbbi. Persze a magkeverékben van kukorica, de az ugye száraz. Ehet kapni direkt hörcsögöknek való magkeveréket, annak mindig kell lennie a ketrecében.

Arról, hogy vizet kell e adni, megy a vita, én mindenesetre beraktam egy önitatót, használják.

Ketrecben ideálisabb őket tartani, mint akváriumban, jó ha van nekik egy kis ház, amibe visszavonulhatnak, szeretik a kereket, és imádnak vécépapírgurigával játszani.

Jó ha foglalkozol velük, kézhez szoktatod őket, és nem csak díszként vannak tartva.

Ha többen vannak, ivarérettség táján célszerű szétválasztani őket, különben nagy eséllyel kinyírják egymást.

Illatosított forgácsot ne vegyél, mert irritálhatja őket.

Éjszakai állatok, nappal nagyrészt alszanak, éjjel pedig neszeznek, erre jó ha felkészülsz.

Hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha valamire kifejezetten kíváncsi vagy, akkor kérdezz célirányosan, mert lehet hogy pont valami olyasmi érdekel, amit kihagytam.

2013. márc. 23. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
83%
Nekem nincs, de annyit tudok, hogy a legjobb táp a versele laga hamster complete, nem jó őket terráriumban tartani, és nem szabad illatosított forgácsot használni.
2013. márc. 23. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

jó az enyém nem gyengén el van kényeztetve a legtöbb aranyhörbihez képest de leírok mindent:


többnyire saját keverésű tápot kap. vagy ha nem akkor olyat veszek amit az orrom előtt mérnek ki a zsákból, így látom mi van benne...illetve csomagoltat is csak olyat veszek ami átlátszó csomagolású, hogy lássam mit veszek meg.

táp mellé kap tritikálét is.


minden nap van előtte alma, ezt egészítem ki egyéb zöldségekkel, gyümölcsökkel és csíráztatott magokkal.


legalább két szintes ketrec kell neki, enyém is az. nálam alul van a háló részleg és a kerék az itatóval, felül pedig két fém tálka egyikben a magkeverék, másikban a tritikálé. a zöldség/gyümölcsöt az almán kívül a tritikálés tálkába szoktam tenni. lenne 3. tálka is csak nem fér el sajna. de már tervezek egy saját építésű lakóhelyet ami 4 szintes monstrum lesz :)


alomnak illat és pormentes faforgács kell, illetve széna amiből fészket épít.

alavető kütyük: alvóházikó FÁBÓL, FÉM kerék, FÉM tálkák, golyósitató


én akkor adok neki vizet télen, amikor elfogy az itatójából, nyáron naponta többször is kicserélem szobahőmérsékletű vízzel, hogy mindig friss legyen előtte.

enni minden nap kap egy kis magot és zöldet.


napi fél órát legalább kint van futkosni, szóra visszajön akárhova is bújjon...


tőlem mindig kap vitaminos fogkoptatókat, vitamincseppeket, egyéb vitaminkészítményeket...


vannak egyéb szárított nasik és jutalomfalatok is forgalomban. ezek közül nálunk a joghurtos falatok, a cékla és a tökmag mennek legjobban...de mindent megeszik Őfelsége :)


én hörbimnek van saját csokikockája is. ez boci tejcsoki (étet nem szereti), heti 1 falatnyit ehet belőle (egy falatot leharap és annyi), ez jár neki is.

van saját müzli szeletkéje is...több ízben...naponta egy hüvelykujj körömnyit szoktam neki adni. szigorúan csak cukormenteset veszek neki. ha nem cukormentes akkor csak pár falatnyit kap.

szokott kapni még natúr joghurtot, főtt/párolt husit, főtt tojást, túrót ha van épp itthon, stb de vettem már neki lisztkukacot is...


nagyon nagy vonalakban ennyi lenne nálunk...persze ez sokak szerint túlzás...de ez van, szeretem megadni az állataimnak, ami nekik jár és úgy tartani őket, ahogy megérdemlik :)

2013. márc. 24. 02:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!