Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mongol futóegér és a víz?

Mongol futóegér és a víz?

Figyelt kérdés

A mongol futóegér ugye Afrikából származik, így igencsak tud spórolni a vízzel. Nos amikor megvettem az én egeremet, akkor a tenyésztőnél nem volt nekik itató, sokan mondják, hogy nem is kell, sokan, hogy kell mert kitudja, mi van ha mégis szomjas. Emiatt vettem is egy önitatót, de 1 hónapig hozzá sem nyúlt, olyannyira, hogy vízköves lett a vége... Így kivettem. Most nemrég párom is kapott egy mongol futóegeret, gondoltam odaadom az önitatót, hátha az fog inni és IGEN. Iszik belőle. Így most kicsit izgulok, hogy az enyémnek nincs vize.


Mondjuk nálam mindig sok gyümölcsöt és zöldséget kap (pl, alma, paprika, répa, uborka, retek, sajt stb...), így lehet tényleg nincs is rá szüksége azért nem ivott. Azt is olvastam, hogy a sok gyümölcs-zöldség sem jó, mert hasmenést kaphatnak, de az enyémnek még nem volt sose. Citrusféléket meg kerülöm.


Szerintetek jó ez így, vagy mit tegyek?



2013. márc. 25. 16:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Nálam mindig volt vizük és itták is, pedig kaptak zöldséget, gyümölcsöt. Az itató akkor is vizköves lesz, ha isznak, u.h. ebből ne vonj le nagy következtetést, én úgy gondoltam anno, hogy ártani nem árt, az itató meg nem egy nagy befektetés, inkább legyen mint szomjazzanak esetleg.
2013. márc. 25. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
De volt neki és nem ment oda csak az elején, sokszor figyeltem is, de semmi, a víz sem fogyott ezért írtam ki. Ha egyszer kétszer iszik akkor nem rohad be a vízkőtől a golyó sem. Nem tudom mi legyen. Ha veszek még egyet ugyanúgy nem iszik és egy hónap után megint kiveszem. Lehet, hogy kéne egy nehéz tálka, amit nem tud felborítani, hátha abból iszik vagy nem tudom. Amúgy már 7 hónapos.
2013. márc. 25. 18:30
 3/4 anonim ***** válasza:

Sajnos, ha valaki azt mondta neked, hogy Mongólia egy Afrikai sivatag, és hogy a mongol futóegér nem iszik, az nem a leghitelesebb információ forrás.

A mongolegerek, mongóliából származnak, isznak, és fűevő állatok, azaz rengeteg szénára van szükségük, nem elég nekik a gyümölcs. Ezen kívül társas állatok, azaz nem adunk el soha egyet, hanem csapatokban kell őket tartani.

Viszont nagyon érzékenyek a tápváltásra, azaz minden új ennivalót fokozatosan, kis adagokba szabad csak bevezetni az étrendjébe.

Ezen kívül az összeszoktatásuk is igen macerás, ha bereksz egy másik egeret a régi egered territóriumába, azt valószínűleg megpróbálja megölni. CSak miután összebartátkoztak utána lehet őket összeköltöztetni!


Itt találtsz róluk megbízható infókat:

[link]

Illetve, ha beindul végre a rodentologia.hu oldalon segítséget az összeszoktatáshoz, tápváltáshoz, lakberendezéshez...

2013. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Elnézést kérek az afrikai rész miatt, valamiért én a sivatagról egyből afrikára gondolok, ezért írtam ezt ahelyett, hogy sivatagból származnak.


Amúgy tudom, hogy társas állatok, de mivel ahol vettük nem tudták biztosra megállapítani a nemüket és kicsiket nem akartam ezért lett egy. Egy házzal odébb is két egyneműt kértek egy boltban és mégis születtek a kicsit sorjában.


Amúgy tudom, hogy kéne víz, ezt írtam is, de ha nem iszik akkor mit csináljak?

2013. márc. 28. 15:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!