Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Most ez hogy van? (állatkeresk...

Most ez hogy van? (állatkereskedés vs. Nyúltenyészet)

Figyelt kérdés

A Törpenyúl Oldalt olvasgattam, és az alábbit találtam


"...Azonban a nyuszik a kereskedésben boldogtalanok, mert a nagy zaj, a jövés-menés stresszt okoz, és sokszor a tartás sem megfelelő.


Én magam is megvetem az ilyen szaporítókat, és küzdök az ellen, hogy a kereskedésekben hosszú hónapokig sínylődjenek a nyulak. Pontosan ezért ajánlom azt, hogy kereskedésből vásároljunk. A nyuszik szempontjából ugyanis, el kell őket onnan hozni, hogy jó helyre kerüljenek. Így ha kereskedésből veszünk, még egy jó érzést is kaphatunk, hogy "megmentettünk" egy nyuszit. Ez olyan, mintha menhelyről vennénk kutyát. Egy hihetetlenül kedves, és nagyon hálás állatot fogunk elhozni, aki körülrajongja gazdáját. Mivel a nyúlnál nincs törzskönyv, nem úgy tartják számon, mint a kutyát, ennek ellenére a kereskedésben is kaphatunk fajtatiszta, egészséges állatot. Én szinte minden nyulamat így "mentettem meg", és a nagy részük fajta győztessé vált a későbbiekben kiállításon.


Akik ilyen helyről vettek nyuszit, mind azt mesélték, hogy végtelenül hálás és kedves állatot kaptak."


Most akkor ez hogy van?

Mindenki - akit eddig kérdeztem vagy láttam, hogy más kérdezi - azt "mondta", hogy mindenképpen tenyészetből, mert akkor megbízható helyről veszünk nyulat, ahol jó kürölmények között, megfelelő tartási móddal tartott helyről hozzuk el nyuszinkat!


Igen ám, de ezen az oldalon pont az ellenkeződjét írják, hogy kereskedésből vegyünk nyuszit!


Akkor most mi a jobb?


Én még mindig hiszek abban, hogy lehet, hogy a tenyésztőnél drágább, de kifizetődik, mert nem kell hetenként járkálni az állatorvoshoz, ellenben, ha állatkereskedésből vesszük (az esetek többségében!)!



2013. márc. 27. 10:10
 1/4 anonim ***** válasza:
nekünk is állat kereskedésből van a nyuszink és nagyon aranyos és még egyszer sem volt beteg
2013. márc. 27. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jobb tenyésztőtől venni.

Aki írta, úgy érti, h fel lehet fogni úgy is, hogy megmentesz a kereskedésből egy nyuszit. Viszont ezzel támogatod is a szaporítókat, ergo nem sokkal lesz jobb a helyzet, sőt:s

2013. márc. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Én eddig kereskedésben csak drágább nyuszikat láttam mint tenyészetben, nem vicc...

Másfelől kereskedésben lövésük sincs a neméről és a koráról a nyuszinak, ami nem mindegy pl. oltások, etetés, stb miatt.

Egyébként tényleg nehéz döntés, ha az ember kereskedésből veszi, tényleg "támogatja" a szaporítást, de valóban olyan, mintha kimentené őket az ember...

Ha a kereskedés mellett döntesz, próbált meg egy mozgékony nyuszót választani, ne olyat aki unottan ül a sarokban. Nézd meg a szőrét, a talpát (!), fogait. Ha nincs semmi gond, szerintem hazaviheted.

2013. márc. 27. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Kajtár Máté válasza:
Én tenyésztem de a kereskedésbe minden nyulat felvásárolna ha beteg vagy bármi gondja van akkor inkáb örülnek neki mert olcsoban megveszik és drágábban el tudják adniannak aki nem ér hozzá.szerintem tenyésztötöl erdemesebb mert ö megmondja menyi idös nem megmondja mivel etesék minden kérdésre tud válaszolni.
2014. febr. 18. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!