Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tanácsot kérnék! SEGITENÉTEK?

Tanácsot kérnék! SEGITENÉTEK?

Figyelt kérdés
Gondolkozom egy kisállaton hörcsögre,tengerimalacra vagy esetleg teknösre gondoltam.van egy 2eves fiam ugyhogy szeretnem ha ö is jatszhatna vele.meik a legjobb egy kisgyerek melle??meik a legbaratsagosabb??gondolom vannak kilombozo fajaik is ezeknek de én sajnos nem vagyok ebben jartas hálás lennék ha valaki felvilágositana!köszönöm
2013. márc. 28. 16:53
 1/9 anonim ***** válasza:
52%
tengerimalac
2013. márc. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mennyit szánnál rá havonta? Ki mennyit tudna vele foglalkozni? Mennyire zavarnának a zajok/szagok? Mennyit költenél rá indulásnál?
2013. márc. 28. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
3000 ft körül tobbet nem koltenek ra havonta.a gondozasal nem lenne gond mert otthon vagyok.hát a szagok egy kicsit zavarnank
2013. márc. 28. 17:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Amennyiben tudsz rá ügyelni, hogy a kicsi ne gyomrozza az állatot, csak simogassa, akkor a tengerimalac jó lehet, csak kézhez kell szoktatni, fokozatosan. A teknős nem az a fogdosnivaló állat, de szép látványt nyújt :) itt talán több a felszerelés ára, akvárium, vízmelegítő, vízszűrő, jah, és éjszaka elég hangos, kaparja a kavicsokat, legalábbis az enyém :)
2013. márc. 28. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha rendesen, 2-3 naponta takarítod, akkor egyiknek sincs szaga :)
2013. márc. 28. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Kisgyerek mellé inkább tengerimalacot, de csak úgy engedd simogatni, hogy te is ott vagy vele. Szinte sosem harap, és nem olyan szökős, mint a hörcsög. Én hetente kétszer takarítom, és nem büdös, csak apukám szerint :) néha kicsit hangosak, de ha adok nekik szénát, mindig lenyugszanak. De őket legjobb párban tartani, legjobb a két nőstény, mert nem veszekednek soha. Két tengerimalacnak legalább 100*50 cm alapterületű ketrec kell (nekem kisebb van, viszont van egy nagy kifutójuk). A Fressnapfban most csak 6000 Ft az amúgy 12000 Ft-os ketrec. A tartása sem olyan drága, fressnapfban van 500L-es alom 4000 Ft-ért, ami hónapokig elég, széna havi 1000 Ft, kimérhető táp kb 600 Ft/kg, az enyémek imádják. Ha van még kérdésed, írj.
2013. márc. 29. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaj de aranyos vagy pont ilyen választ vártam:)

Neked milyen van?tegnap egy kicsit utána néztem nekem a perui tetszik a férjemnek pedig az alpaka.esetlek az tudod hogy van e valami kulomség köztuk gondolok itt a viselkedésre,ellátásra stb köszi

2013. márc. 29. 13:32
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor vegyetek egy peruit, meg egy alpakát. Jól kijönnek, úgyis párban kell őket tartani, viselkedésük is ugyanaz, mert igaziból csak változatai egymásnak, nem két fajta. Csak fontos hogy egyneműek legyenek.
2013. márc. 29. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem egy rozettás van meg egy sheltie. Szerintem is vegyetek akkor egy peruit meg egy alpakát, biztos jól meg lesznek, de ha testvéreket vesztek akkor meg nem kell őket össze szoktatni.
2013. márc. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!