Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A vadászgörényeket tényleg...

A vadászgörényeket tényleg legalább egyszer pároztatni kell? (bőv. Lent)

Figyelt kérdés
Van egy fiú görim, meg 3 lány mellette. De az egyik amikor kölykezett júliusban, egy kölyök megmaradt. Most én őt elhoztam 2 hónaposan anyumékhoz. És most lett ivarérett a napokban. Tényleg úgy van, hogy ha egyszer legalább nem lesz pároztatva, akkor nem biztos hogy elmúlik a tüzelése, és elpusztul? Vagy mint a többi görim, elég ha érzi a fiú szagát? Mert akkor egy hétre mondjuk elvinném apámhoz és érezné a fiú szagát, elég lenne, vagy tényleg "fontos" a pároztatás? Ivartalaníttatni nem akarom!

2013. ápr. 5. 20:00
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

A túltüzelésbe belepusztulhat.Javaslom olvasd el ezt:


[link]


Ha nem akarsz felesleges szaporulatot,a legjobb megoldás az ivartalanítás.

2013. ápr. 7. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát igen.

nekem az egyik lány görim most 3-4 éves és még nem lett pároztatva, de mivel a fiú mellett van elmúlik neki a tüzelés. :D akkor lehet, hogy nála is jó megoldás lenne? anyum azt mondta, hogy nem akarja állatorvoshoz cipelni.. mivel nem beteges állatok, úgy lett megengedve, hogy idehozzam, hogy úgyse kell életében 3* orvoshoz vinni.

2013. ápr. 8. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem kockáztatnék.Mindig ivartalaníttatok,az a biztos.Elég sok göri kerül utcára,mert a gazdájuk nem akar ivartalaníttatni,nem hiszem,hogy megéri egy egyszeri műtéten spórolni.Életében 3x orvoshoz?Remélem oltásokat azért kapnak.Azt évente kell.
2013. ápr. 9. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
hát lakásunk van egyébként 2 emelet. kiszökni nem tud. de neem.. ez az oltás hülyeség. már bocs, sztem az. az apja a picinek minden az előírások szerint, minden oltás, kifejezett görénykaja, stb. aztán állandóan náthás, meg most gerincbaja van (mivel nagy testű) a többi nem kapott semmi oltást és egészségesebbek mint amelyik megkapta, szval ennyit erről.
2013. ápr. 9. 20:28
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor ezek szerint sétálni sem mennek a görik.
2013. ápr. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

hát a többi nem, mivel egy négyzetméternyi helye van mindegyiknek fejenként, és az udvarba ki szoktuk vinni őket.

mindegy, abba maradtunk, hogy inkább ivartalaníttatjuk

=/ most már csak egy jó dokit kell találni.. már van két jelölt, de az egyik rohadt drága.

2013. ápr. 10. 20:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!