Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi lehet a baja a tengerimalac...

Mi lehet a baja a tengerimalacomnak? (többi lent)

Figyelt kérdés
2 hete kaptam egy tengerimalacot az állatkereskedésből ott párba volt egy másik malaccal. Amikor az ölembe volt észrevettem rajta sebeket,de azt hittem hogy csak a másik malac csinálta.Ám most észrevettem rajta hogy egy friss seb van rajta, máshol is. Sokat vakarózik. Mit csináljak? :(

2013. ápr. 6. 21:45
 1/7 anonim ***** válasza:
rühes, vidd állatorvoshoz
2013. ápr. 6. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Az nem veszélyes emberre?
2013. ápr. 6. 21:48
 3/7 anonim ***** válasza:
nem biztos, hogy az, csak tipp volt, de ha az az veszélyes emberre, azonnal vidd orvoshoz
2013. ápr. 6. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

ugyan, nekem is van 4 állatkám.

lehet, hogy csak beteg és elkaparja.


Az egyik állatkám beteg volt amikor kaptam és a szeme körül annyira visszketett, hogy véresre kaparta.


Kétlem, hogy komolyabb baja lenne, de mindenképp vidd orvoshoz.

2013. ápr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Valószínű gombája van szegénynek, vannak rajta ilyen korpa szerű pörkök?

Ha gomba, akkor surolan nevű készítmény segíthet, de tényleg jó ha állatorvos látja. Képet nem tudsz készíteni a sebekről és feltölteni egy tárhelyre? könnyebb volna segíteni...

2013. ápr. 6. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
atka, gomba, rüh, esetleg bolha vagy kullancs, de elég sok minden lehet, és orvosnak mutassa, ne képet, hanem az állatkát, egyrészt mert emberre is veszélyes lehet, egyrészt, másrészt (egzotikus) állatorvosi diploma nélkül nem hiszem, hogy sok ember tudna itt releváns diagnózist felállítani.
2013. ápr. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hétfőn visszük az állatorvoshoz! Köszönöm a válaszokat!
2013. ápr. 7. 14:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!