Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan lehet leszoktatni a...

Botond48 kérdése:

Hogyan lehet leszoktatni a degukat arról hogy ne harapdálják a kezemet?

Figyelt kérdés
Várom válaszokat, KÖSZÖNÖM!

#leszoktatás #degu #szelidítés #ne harapdáljanak
2013. ápr. 7. 18:31
 1/10 anonim ***** válasza:

Arról hogy NE harapdálják? Fú hát érdekes kérdés, de próbáld meg bekenni valami olyannal, amit szeretnek, pl. mogyoróvajjal. :D

Amúgy viccet félretéve, nekem azt tanították, hogy minden kedvtelésből tartott emlősállatnál (vadászgörény, kutya, cica stb.)az a bevált módszer, hogy ilyenkor azonnal orron kell pöckölni. Ez nem tesz benne kárt, viszont jó esetben hamar asszociál, hogy harapok=fáj az orrom. Próbáld meg, elvileg a degunál is működhet.

2013. ápr. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, szoktam ilyet csinálni, csak attól félek hogy akkor megvadul, és rosszabb lesz, de azért köszi kipróbálom!
2013. ápr. 7. 18:44
 3/10 anonim ***** válasza:
A hörcsögeim mindig úgy próbáltak harapni, hogy először csak óvatosan kipróbálták, hogy milyen kemény az ujjad. Ha akkor elveszed, nem harap bele, főleg ha még meg is simogatod. Az utolsó 4 hörcsögöm soha nem harapott meg (amelyik megharapott, annak meg oka volt rá, kb 10 évesen befalaztam egy legóházba). Ha pl banánt adok neki, az ujjamra tapadt maradékot szépen lehúzza a foga élével, de nem harapna meg.
2013. ápr. 7. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
60%
Pöckölni szerintem ne pöcköld, attól csak elvadul. Soha nem fenyítettem a hörcsögöket sehogy, mégis nagyon kezes állatok lettek.
2013. ápr. 7. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
De ez két külön faj, szóval nem tudhatjuk, hogy melyik módszer válik be jobban. Valószínűleg a másik válaszolóé, mert az enyémet inkább ragadozókra használják. Lehet, hogy ők csak félénkebbé válnának. (Habár abból kiindulva, hogy a ragadozó emlősök hajlamosabbak az agresszióra és mégis beválik náluk, még lehet megér egy próbát.)
2013. ápr. 7. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha finoman kezdi és egyre nagyobbakat harap, akkor az a puszi. Egyszerűen a finom pici harapásnál meg kell neki mondani, hogy már fáj, és a következő nem nagyobb, hanem kissebb lesz.

Figyeld őket amikor egymást puszilgatják, rendszeresen felcsippannnak. Azt a hangot utánozd: röviden, magas hangon mond hogy "AU!".

Ha viszont figyelmeztetetőt harap: már az első is fáj, esetleg vérzik is, de nem nyomja tövig a fogait, akkor mond hogy NEM!, és ne engedd el, hanem még vérző újjal is fordítsd a hátára.

A nagydeguk rendszeresen lebírkózzák a kicsiket, és puszilgatják a pocijukat. Ezzel azt közlöd, hogy nagyobb vagyok, de szeretlek, gondold át, hogy beszélsz velem.


Ha pedig félelemből harap, az gyakorlatilag csontig ér, akkor simán meg kell nyugtatni. Nem kergetni, nem ilyezgetni, hanem csővel vedd ki, és ha kinnt van, dugd a pulcsid alá, hogy érezze, hogy nálad biztonságban van.

Ha nem fél, nem harap...


A lényeg hogy mikor deguzol, mindig legyél nyugodt, és határozott, mozogj lassan, vegyél nagy levegőket, és mindig legyél következetes. A deguk között a nyugodt, okos a főnök, nem az erőszakos, harapós. :)

Ha már félsz tőlük, vegyél kesztyűt, és nyugodj meg! Ha nem félsz, nincs értelme téged megharapni. :)

2013. ápr. 7. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ja! És ne piszkáld őket rácson át! Ha akarsz tőlük valamit, vedd ki őket, vagy legalább nyisd ki az ajtót.
2013. ápr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Oké köszönöm szépen a sok segítséget, mindjárt ki is próbálom a végeredményt megmutatom!
2013. ápr. 7. 19:43
 9/10 anonim ***** válasza:
De pár óra alatt ne várj feltétlen eredményt.
2013. ápr. 7. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Semmiképpen sem erőszakkal. Csak elvadítanád magadtól. Így is alapból nagyon ijedősek.
2013. ápr. 8. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!