Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyit kell nőnie egy 2...

Mennyit kell nőnie egy 2 hónapos degunak felnőttkoráig?

Figyelt kérdés

9 hónapos deguim vannak, azaz elvileg már felnőtt méretűek. 2 hónaposan, amikor elhoztam őket, 140 grammot nyomtak. Azóta (legalábbis szerintem) ránézésre legalább duplaakkorák lettek, viszont most mértem őket, és csak 190 grammosak. Hosszra a testük farok nélkül 18 cm.

Úgy tudom/gondolom, hogy többet kellett volna nőniük, ha már 2 hónaposan is 140 grammok voltak. Vagy teljesen normális adataik vannak?

(A vonalzó és a mérleg is jól mér.)



2013. ápr. 8. 19:42
 1/6 anonim válasza:
Füg a nemétöl is mert egy nöstény kevesebbet nyom mint egy him. De szerintem teljesen normálisak de ha mégsem úgy gondolod akkor válts tápot.
2013. ápr. 8. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

200-220 gramm a fedeztetési minimum náluk, amit 6 hónaposan szokás elérni, ha jó a degu származása, és etetése.

Akár a beltenyésztésől picik, akár a az etetési hibától, a tennivalód ugyanaz: egészségesebb etetés.

Fűevő pocakjuk van, azaz a jó táp 30 % körüli rost tartalommal bír, de 70-80 %-ban így is minőségi szénán kéne élniük.

Mérd őket hetente, és ha fogynának, vagy nem bírják megenni a nagyon finom szénát se, akkor keress egy egzotikus végzettségű dokit.

Sajnos itt nem linkelhetek, de központi téma az etetésük a fórumokon.

2013. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Chinchilla Complettel etetek, az nem lehet gond, ráadásul a szüleiket is ismerni. (és nem testvérek) Ezért sem értem nagyon, hogy miért nem lettek nagyobbak.

Egyébként 2 hímről van szó.

2013. ápr. 9. 18:19
 4/6 A kérdező kommentje:
És szénát is szoktak enni rendesen, naponta háromszor rakok be nekik frisset, míg tápot csak egyszer. (ha csak a táppal egyszerre rakok be szénát, akkor a táppal teleeszik magukat, a szénát meg hagyják...)
2013. ápr. 9. 18:22
 5/6 anonim ***** válasza:

Ha el tudod vinni őket egy tél végi kontrolra a 22. kerületbe, akkor nézesd meg őket a Papp doktornővel. Ha hozzánk vagy közel, akkor hozzánk is áthozhatod.

Van a mérésen kívül még pár dolog amit nézhetsz. A doktornő meg mutatja.

Lehetnek teljesen egészségesek, de lehet hogy kiszúrtál valami kezdődő problémát, amit minnél előbb vesztek kezelésbe, annál könnyebb, olcsóbb... :(

Ha egy degu 140 grammos 8 hetesen, 240 - 260 grammos szokott lenni 1 éves korára. (290 - 320 grammos 5 évesen)

2013. ápr. 13. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Debreceni vagyok :( Nem tudom őket sajnos felvinni Budapestre.
2013. ápr. 14. 08:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!