Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nektek mennyire szelíd a...

Nektek mennyire szelíd a törpehörcsögötök?

Figyelt kérdés

Beszéltem már pár törpehöritartó ismerősömmel és mind azt mondja, hogy nem tudja kivenni, megszeretgetni a hörcsögét, mert vagy harap, vagy úgy pörög, hogy ha lerakja pl ágyra, akkor meg sem bírja fogni úgy szalad. Nem értem miért nem tudják megszelídíteni őket?

Nekem már több hörim is volt, mindegyik kivétel nélkül kedves kis höri volt, ahogy beteszem a kezem a terráriumba már mászik is bele, leteszem az ágyra tesz pár kört körülöttem, de nem akar menekülni sehova. Van hogy elalszik ahogy simogatom :)

Most csak én vagyok ilyen szerencsés, hogy mindig nyugis höriket fogtam ki, vagy a többiek nem foglalkoznak velük eleget?


2013. ápr. 10. 01:50
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
A mienk valahol félúton volt a kettő között; harapni nem harapott, viszont nyalogatta a tenyerünket. Amikor meglátta, hogy a terrárium közelében ólálkodunk akkor felmászott a kerékre mindig, ezzel jelezte, hogy vegyük ki:) Azért szerintem ha lerakjuk elsprintelt volna :D
2013. ápr. 10. 03:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk néha harapdál, néha csak nyalogat. Van amikor csak úgy belemászik a kezembe és kész. Van amikor a körmömet harapdálja... :D Nem tudom miért csinálja, de ha ez neki tetszik...:D
2013. ápr. 10. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
52%
Azért nem tudja mert egy kerekedésben vett iedegbeteg génhibás állat volt
2013. ápr. 10. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A körömharapdálás az enyémnek is tetszik :D


Hát kereskedésből vették igen, de ott meg miért árulnak ilyen hörcsögöket? :/ Hallottam, hogy megy a szaporodás testvér-testvérrel meg ilyesmi, de hát akkor is...

2013. ápr. 10. 10:33
 5/8 anonim ***** válasza:
szerinted a kereskedőt érdekli a hörcsöge minősége, hát nagyon nem, nem is szocializálja őket
2013. ápr. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem is volt már több hörcsögöm is, ebből 1 volt amelyik kifejezetten ragaszkodott hozzám, élvezte ha simogattam, mászott rám stb., volt néhány, ami a középutat képviselte inkább, lehetett simogatni, megfogni, de nem volt "extra" szelíd, és sajna volt 2, amiket egyáltalán nem tudtam kézhez szoktatni (mindenféle óvatos próbálkozás, kézből etetés ellenére sem). Szerintem számít az is, hogy mennyit foglalkozol vele, de leginkább az, hogy milyen előélete volt. Nekem a szelídebb hörcsögeim mind ismerősöktől kaptam, olyan helyről, ahol kiskoruktól sokat "macerálták" őket, megszokták az emberi kezet. A 2 vad hörcsögöm mindkettő állatkereskedésből származott...
2013. ápr. 10. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én is eddig az összes hörimet meg tudtam szelídíteni. egyébként som hülye szaporítja a testvér hörcsögöket, leadja kereskedésbe, ott tovább megy a beltenyészet, azért a végén hozzád a foggyos höri kerül... :( Ezért jobb tenyészetből venni.
2013. ápr. 10. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen a kereskedésből nekem is van/volt pár hörim az évek alatt nagyjából 5 (régen vettem kereskedésből ma már tenyésztőtől veszek és magam tenyésztem...) Abból az 5-ből 3 nagyon vad volt egy harapott ha rosszul fogtam meg és egy irtó kezes van (még megvan :D)... Jah nem volt még egy kezes.. :) Ő mászott a karomon.. :) (Az egyik vad is mászott a karomon egyikről át a vállamon a másikra de ha a kezemet érte megcsípte... :/)


Ami tenyésztőtől van viszont mindegy szálig kedves kis teremtés :) És a saját tenyésztésűek is kezesek hisz már pár hetesen kézben vannak :D Imádok egy kupac hörcsit felmarkolni :3 (Tenyésztőtől még csak egyszer egy félőset vettem de a félős hörcsög a lehető legjobb dolog ami történhetett velem ugyanis nagyon kezes lett amint megszokott és eszében sincs harapni... :) )

Úgy gondolom hogy egy félős hörcsög még sokkal kezelhetőbb mint egy enyhén agresszív, vagy egy hipektív.. :)

2013. ápr. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!