Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mit csináljak, hogy törpenyusz...

Mit csináljak, hogy törpenyuszim szelíd legyen és megszokjon?

Figyelt kérdés

1 napja van nálam, 9 hetes. Engedi,hogy simogassam,csak nem hosszú ideig mert akkor bemegy a házba.Még kicsit félénk,az ismeretlen zajoktól megijed,stb. Mire kell odafigyelnem,hogy megszokjon? Mikor engedhetem ki a szobába? Mikor vegyem ölbe?- Már próbáltam ölbe venni,de nem nagyon tetszik neki,kapálódzik és vissza akar menni a ketrecébe. Mire ügyeljek ezentúl,hogy elfogadjon?

Válaszotokat köszönöm!


2012. ápr. 28. 17:19
 1/5 anonim ***** válasza:
én csak akokr engedtem ki hosszab időre mikor szobatiszta lett, ne zaklasd ugyis oda fog menni gondolom sok helyen olvastad és tényleg így van ne kiabálj ne tegyél hirtelen mozdulatot az enyém 1hónapja van nálam de még nem marad meg az ölembe, eleinte halkan hallgattam a tv.t de mostmár hangosabban ahogy szoktam, és etesd kézből ez nálam is és apukámnál is bejött most már apunak is engedi h megsimogassa eddig csak kajcsival zöldségekkel :) remélem tudtam segiteni :) de a lényeg a nagy türelem :)
2012. ápr. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Tótii válasza:

nekem nincs nyuszim de valamennyire olyan mint a tengerimalac tartás. füvet pl. a saját kezedből add neki mert ezzel érzi a szagodat. De ehez idő kell mert meg kell szoknija az új helyet. lassan és óvatosan érj vagy közelíts hozzá és (én ezt olvastam) becézgesd és beszélj hozzá mert így megszokja a hangodat egy idő után a hangodtól megnyukszik

sok szerencsét :)

2012. ápr. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! :)
2012. ápr. 29. 06:41
 4/5 anonim ***** válasza:

[link]

Itt van egy csomó hasznos dolog a szelídítéshez, olvasgass! :)

2012. ápr. 29. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi :)
2012. ápr. 29. 18:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!