Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Találtam az erdőben tegnap...

Találtam az erdőben tegnap egy kis vadnyuszit, mivel etessem?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Tegnap voltam az erdőben futni a kutyámmal, és megtaláltam ezt a nyuszit. Elég sok errefelé a kóbor állat, nem akartam hogy megegyék. Az anyja sem látogatja már, eredetileg ketten voltak, de mire újra elmentem már csak ő volt egyedül és féltem hogy őt is elkapja valami hát hazahoztam. Mivel etessem? Azt tudom, hogy macskatápszer de mennyit naponta? És vizet ihat fecskendőből ugyE? Mikortól kaphat normális kaját? A szőre már teljesen kinőtt, eleven egészséges, pár hetes lehet. Szénát mikortól ehet?

És ha kicsit nagyobb már akkor visszaengedhetem majd az erdőbe, pár hónap után?

Köszi a válaszokat!


2013. ápr. 11. 15:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
54%
Nyúlnak macskatápszer??!! Növényevő!!
2013. ápr. 11. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Vagy tejpótló tápszerre gondolsz? Olyan kicsi nyuszi?
2013. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Azt tudod, hogy az erdőből tilos állatot hazavinni? Lehet, hogy az anyja a testvérét éppen biztonságosabb helyre menekítette, amíg te ezt a szegényt "megmentetted".
2013. ápr. 11. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Már második napja egyedül volt, tettem ki répát de senki nem nyúlt hozzá. Nem gondolod, hogy megette volna?

Igen, még elég kicsi. Elfér egy tenyeremben.

2013. ápr. 11. 16:05
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

A Hungarovet doktornőjét hívd fel, ő bármilyen kölyköt fel tud nevelni, elmondja miből, mikor, mennyit adjál, hogy keverd a tápszert, amíg átáll a pocakja.

[link]

Most szerintem épp rendel:

[link]

2013. ápr. 11. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
Szerintem kérdezz meg szakértőt. De szerintem olyan dologgal etesd ami az erdőben is van aztán szépen lassan szoktasd hozzá más kajához is.
2013. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 Andizsuzsi ***** válasza:
Egy olyan pici állat ha valóban napokig egyedül lett volna, akkor nem lenne eleven és virgonc, ha még szopós volt, akkor elpusztult volna. (éhen hal és kiszárad) Ha te eddig nem adtál neki enni, és mégis jól van és virgonc, az azt jelenti, hogy addig el volt látva. Tudom, hogy jószándékúan tetted, amit tettél, de vadállatok kölykét nem szabad felszedni és elvinni.
2013. ápr. 11. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Ha nem engeded vissza megdöglik, ja és szelíd cirógatható sosem lesz
2013. ápr. 11. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
29%

Ennyi idősen csak szénát ehet, meg valami jó tápot. Pl. Versele Laga Cuni COMPLETE. Macskatápszer... Normális vagy?

Már rég meghalt volna, ha az anyja nem foglalkozik vele, gratulálok, hohy elhoztad. Most meg vissza sem fogadná, ha elvitted. És már el sem engedheted, mert rád lesz utalva. Szóval szereztél magadnak elfoglaltságot egy évtizedre.


De ha bármi kérdésed van a nyuszikról nyugodtan írj, akkor legalább nálad legyen jó élete, ha már ezt csináltad vele.

2013. ápr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
De állatorvoshoz mindenképp vidd el.
2013. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!