Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Furcsa szaga lett a nyuszim...

Nowree86 kérdése:

Furcsa szaga lett a nyuszim bogyóinak. Mitől lehet?

Figyelt kérdés
December óta van törpenyuszim, fiúnak hittük, de kiderült időközben, hogy kislány. A problémám a következő: eddig sosem tapasztaltam ilyesmit, de az utóbbi időben feltűnt, hogy az eddig szagtalan nyúlbogyóinak markáns, csípős, kellemetlen szaga lett. Étvágya normális, játszik, rohan, iszik, a szokásos módon pörög. Elképzelhető, hogy ivarzik? Bárhol kerestem eddig a témában, mindenhol azt írják szagtalan kellene hogy legyen a bogyó. Ötletek? A hülye válaszoktól légyszi kíméljetek meg.
2013. ápr. 11. 19:39
 1/5 anonim ***** válasza:

Nekem ivartalanítva van a nyuszim, de elképzelhető, hogy jelzőbogyó.

Nem adsz neki több zöldséget-gyümölcsöt?

2013. ápr. 11. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nyúlbogyó nem szagtalan,ha ivaros lesz bizony kellemetlenebb lesz a szaga is.Legalábbis a fiúknál így van.Nekem bakom van,így nem akarok hülyeséget mondani, de szerintem a te nyuszid bogyója is ezért lett büdibb.
2013. ápr. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ráadásul ugye korban is ott van,hogy ivarossá válik.
2013. ápr. 11. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én nyuszim bak, nemsokára fél éves lesz, kb. 1 hónapja (tehát 5 hónapos kora körül) az addig teljesen szagtalan bogyók bizony elkezdtek illatozni... Ez az ivaréréstől van szerintem, bár hála az égnek nála más tünete még nincs,hogy nagyfiúsodik.
2013. ápr. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Sorry, eddig nem volt időm válaszolni, szakdoga, felvételik, államvizsga, kicsit a nyakamba szakadt minden. Köszönöm a válaszokat, valóban úgy tűnik, hogy ivarzás. Mivel kislány a nyuszi, ráadásul belezúgott a páromba, mászna a karjára, harapdálja és körbebogyózza, de csak őt, engem nem.

Xandir: ugyanannyi zöldet kap mint máskor, eltérés sincs a megszokottól, így ezt kizártam mint lehgetséges magyarázatot. Ettől függetlenül igazán köszönöm neked is.:)Második, harmadik és negyedik kommntelő: nektek is köszönöm, ősszel lehet elviszem ivartalaníttatni, elég kellemetlen azóta is a bogyeszok szaga.

2013. máj. 14. 10:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!