Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen állat lehet, ami...

Milyen állat lehet, ami megöli, majd elviszi a növendék nyulak fejét?

Figyelt kérdés
Ezek a nyuszik kb. 3 hónaposak. Az egyiket megölte, majd mivel azonnal nem tudtam kivenni, este vagy hajnalban visszajött és csak a fejét teljes egészében elvitte. Ma reggel megint találtam egyet megölve. (kívülről semmi nem látszik rajtuk, gondolok itt betegségre). A nyuszik nagy fakkokban vannak, szabadon egy ólban.
2013. ápr. 12. 08:37
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Chupacabra?
2013. ápr. 12. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Olyat csak az amerikai kontinensen láttak még.
2013. ápr. 12. 08:59
 3/14 anonim ***** válasza:
Patkány?
2013. ápr. 12. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg nyest, de akár patkány is megtámadhatta. Az ól kerítésénél ahol bemehetett kellene megnézni, hogy maradtak e a szőrcsomók, esetleg éjszakára hintsd kőrbe a helyet gipsszel vagy lisztel, abban majd látszódik a nyoma és meghatározhatóvá válik. Amíg táplálékot talál, addig visszajárhat.
2013. ápr. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Nyestre gondoltam először én is. Azt csak csapdával lehet eltüntetni végleg? Szőrcsomót nem találtam. A lisztet majd kipróbálom. Az is baj, hogy a szomszédba nem lakik senki és az ottani ólakban bármi megbújhat. "Sajnos" nagyon sok állatunk van, baromfi is és fiatalok, kis kacsák, kis libák, kis csirkék, kis pulykák... sok tojás, és aggódom, hogy innen nem fog elszokni egyhamar.
2013. ápr. 12. 09:51
 6/14 anonim ***** válasza:
Hát ha a szomszédban olyan körülmények uralkodnak akkor nem lesz könnyű. Igen, lehet csapdázni (ami megint csak nehézkes, hogy bele lehessen csalni). Meglehet próbálni, hülyeségnek tűnik, de olyan lábtörlőket pokrócokat, rongyokat kitenni az érintett helyekre amiken kutyák feküdtek "át van áztatva a kutyaszagtól". Vagy kutyahullatékot szétdobálni. Ezek lehetnek rá riasztó hatással, nekem a padlásról sikerült kutyás szőnyeggel kiűznöm. Ha már padlás, ha nektek is van, akkor érdemes körül nézni ott is, lehet nálatok fészkelt be. Ismerek olyat, aki légpuskával iktatta ki őket.
2013. ápr. 12. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Sok sikert kívánok, remélem, hogy a nyest károsodása nélkül lehet megoldani a problémát, de tudom, hogy egy háztáji kis gazdaságban, ahol ennyiféle jószág lakik (nem kis értéket képviselve) ez a szemlélet könnyen változhat a tulajdonos szemében.
2013. ápr. 12. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Van 3 kutya, kár hogy fotelba alszanak, azt még se vihetem ki alóluk :-). De majd kerítek tőlük valamit. Köszönöm. Kíváncsian várom mi lehet az.
2013. ápr. 12. 10:22
 9/14 golf111 válasza:
szerintem a patkány lehet mert régen nekem is leharapta a nyulak fejét , könnyen úgy tudod távoltartani hogy a nyulak ennivalóját valahol máshol tárolod illetve a fakkokat úgy zárd lehogy ne férjen be semmi
2013. ápr. 12. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
44%
Szerintem is patkány lehet az rágja le a kisállatok fejét,és valószínű a szomszédban bújik meg.Szerezz be egy csapdát,és sajna a patkányt csak drasztikus módszerrel lehet elűzni,ki kell szúrni a szemét vagy valami fájdalmat okozni neki hogy visítson,mert úgy a többi is elijed és elköltöznek.Sok sikert.
2013. ápr. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!