Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Az baj, ha a tengerimalacaim...

Az baj, ha a tengerimalacaim ma egyáltalán nem kapnak szénát?

Figyelt kérdés
Tegnap este fogyott el, nálam nincs pénz, apukám meg későn ér haza, amikor már zárva van a bolt, és majd csak holnap reggel kapnak. Ez baj? Addig mit adjak nekik?

2013. ápr. 12. 18:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Füvet adj nekik, meg is száríthatod e gy kicsit.

Olyan helyről szedd, ahol nincs vegyszer, meg kipufogógáz.

Ha eddig nem kaptak friss füvet, akkor csak keveset adj, mert apránként kell hozzászoktatni a gyomrát.

2013. ápr. 12. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De a közelben nincs mező, a kertünkben meg van egy kutya, gondolom az nem jó, mert mindenhova pisil kakil.
2013. ápr. 12. 18:29
 3/11 anonim ***** válasza:
nincs a közelbe fűzbokor vagy hogy mondják, ugyan az mint a fűzfa de ez kb februárba is zöld volt itt és az én nyuszim nagyon szereti és nagyon hamar kiszárad így olyan mint a széna, bár én már kevesebbet adok neki mert nem volt hajlandó szénát enni, más ötletem nincs.. vagy esetleg vmi ismerős akinek lenne..
2013. ápr. 12. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Akkor adj neki almát, répát, uborkát, narancsot, a lényeg, hogy valami legyen mindig a gyomrában.

A szén főleg a fogkoptatás miatt kell, ha egy nap kimarad az még elmegy. Ha van csontszáraz kenyered, abból adhatsz egy keveset nekik.

Hogy mi az amit adhatsz és mi az ami mérgező, azt itt elolvashatod:

[link]

2013. ápr. 12. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen:) ma adtam nekik uborkát és paradicsomot, és mindjárt adok nekik répát meg almát:)
2013. ápr. 12. 18:46
 6/11 anonim ***** válasza:
persze, egy napig simán kibírják. aranyos ahogy így ezen aggódsz. :D
2013. ápr. 12. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm :) apukám tudott szerezni :)
2013. ápr. 12. 20:20
 8/11 anonim ***** válasza:

#4 Nagyon rosszul tudod. A széna nem csak fogkoptatásra kell, hanem azért, mert alapvetően fűevő állatok, és az emésztésük alapját képzik a különböző fűfélék. Széna helyett lehet füvet is adni, de annak a beszerzésével általában sok gond van, főleg télen. (falun könnyebb a helyzet, mondjuk ott meg sok kutya van) Ha huzamosabb ideig nem kapnak szénát, akkor nem csak fogproblémáik, de emésztési problémáik is lesznek.

És kenyeret nem lehet nekik adni, soha, semennyit, még szárazat sem.


Ha egyszer egy évben egy napig nincs előttük széna, abba azért még nem halnak bele, de törekedni kéne a hasonló helyzetek megelőzésében. (pl. mindig legyen otthon egy csomag tartalék széna, vagy keríts el egy részt a kertben a kutyád elől, és legközelebb onnan szedhetsz nekik füvet)

2013. ápr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

#8-hoz, #4-es vagyok

A száraz kenyeret a gemon.ro szerint lehet időnként adni, és ennek az oldalnak én hinni szoktam.

"Alkalmanként - de nem túl gyakran - kőkeményre száradt (nem könnyen morzsolódó!) kenyeret is adhatunk neki, nagyon kedveli."

Innen: [link]


Egyébként #1-esként a füvet javasoltam én is, de a kérdező mondta, hogy azt nem tud szerezni.

2013. ápr. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Jól van, nem kell vitatkozni, tegnap tudtunk szerezni szénát szóval este már kaptak. Mindenkinek köszönöm a válaszokat:)
2013. ápr. 13. 19:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!