Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mi a baja, lehet rajta segíten...

Mi a baja, lehet rajta segíteni orvosi beavatkozás nélkül?

Figyelt kérdés
Van 3 tengerimalacom. Először kaptam 1 hímet, majd pár nappal később vettünk egy testvérpárt. Eleinte nem is volt gond, de mostanra az egyik kicsi lemaradt a növésben, feleakkora, mint a testvére és súlyra is elég sovány, annak ellenére, hogy elég sokat eszik. Próbáltam már azt is, hogy külön kapott még az állatkereskedésben vásárolt C-vitamint, de nem használt.
2013. ápr. 13. 21:03
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
vagy orvos, aki megmondja, hogy mi a baj,vagy megdöglik, válasz
2013. ápr. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy fėrges.
2013. ápr. 13. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
de ne kísérletezz semmivel mert megdöglik
2013. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 A kérdező kommentje:
Nem hiszem, hogy férges lenne, a széklete normális.
2013. ápr. 13. 21:33
 5/28 anonim ***** válasza:
Holnap gó dokihoz, ne szórakozz hülyeségekkel
2013. ápr. 13. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
vidd el orvoshoz, amint tudod.
2013. ápr. 13. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:

Az a testvérpár két fiú? Együtt lakik a 3 malac?

Nem lehet, hogy a testvérpár nagyobbik tagja lány?

Mert akkor azért nagyobb, mert vemhes!

Mondj már valami többet róluk!

2013. ápr. 13. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:
Igen, együtt laknak. A két kicsire azt mondták, hogy az egyik fiú, a másik lány. A lány a nagyobb, én is gyanítom, hogy vemhes lehet, mert méretben utolérte a nála 1 hónappal idősebb hímet. A testvérét csak azért hoztuk el, mert már csak ketten maradtak és szerettek volna mihamarabb gazdát találni mindkettőnek. Természetesen a nőstényt ivartalanítani szerettük volna, mielőtt a tesójával összehoznak egy almot, csak arra vártuk,hogy a megfelelő kort elérje. Ha véletlenül vemhes lenne a nőstény, az ellés után azonnal viszem dokihoz ivartalanításra.
2013. ápr. 13. 22:44
 9/28 anonim ***** válasza:

Már eleve az is baj volt, hogy az első fiú mellé lányt akartál hozni. Pont csak a kisfiút kellet volna társnak.


Nem tudom mennyi idősek a malackák, de gyanítom, hogy fiatalok. ha már ennyire nagynak túnik a lány, akkor hamarosan szülni fog, a vemhesség 60-65 nap körül van a malacoknál plusz-mínusz még néhány nap. De nem tudni, hogy mikor esett teherbe a lány, lehet azelőtt már, hogy elhoztad, lehet azóta.


Mihelyt szülni fog, abban a pillanatban befedezi megint valamelyik fiú, ha előbb nem veszed szét őket.

Szerintem már most tedd külön a lányt.

De ez még mindig kevés, mert a két fiú a szülés után szinte azonnal, mikor ösztrusza lesz a lánynak, egymást fogják gyilkolászni.

Szóval mind a 3 malacnak külön kellene lenni.

Szülés után azonnal ne vidd el a lányt ivartalanítani, mert nem fog tudni szoptatni, meeg nem is biztos, hogy az a legjobb megoldás.


Mennyi idősek lehetnek a malackák?

2013. ápr. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:

Gratulálok, a nőstényt külön kell venni majd, és amint megellik, és már nem szoptat, a kicsiket is nemek szerint kéne különtenni, a lányok maradnak anyuval, a fiúk mennek apuékhoz... És többet ne szaporíts felelőtlenül. 3 malacra minimum 120-as ketrec kell.

A kicsi meg valsz férges, de doki mond biztosat.

2013. ápr. 13. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!