Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Milyen kisállatokat tarthatok,...

Milyen kisállatokat tarthatok, aminek nincsen szaga?

Figyelt kérdés

kutyánk, macskánk van, nyulaink voltak

Halakat nem akarok, se vizi állatokat.

A hörcsögnek mennyire van szaga, vagy görény, mik annak még ilyen picikék, házban tarthatóak?

A madarakról tudom, hogy eléggé rossz tőlük a levegő, remélem értitek mire gondolok.


Valami olyat szeretnék, aminek nincsenek különös tartási igényei.


2013. ápr. 21. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Minden állatnak vannak tartásigényei. Ha rendesen gondozva vannak, ha naponta cserélve van az almuk akkor egyik állat sem büdös.. Ha nincs erre energiád, vagy szimplán csak a lustaság ami miatt nem igazán akarsz napi szinten foglalkozni az állatokkal akkor ne tarts állatot. Akkor még egy sima kis fehér egér is büdös tud lenni.
2013. ápr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Tudok és akarok is velük foglalkozni, csak akiknél eddig voltam és volt állatuk, azoknál lehetett érezni a szagot, és azért nem tudom, hogy ez mennyire érződik ha rendesen vannak gondozva.


Nem vennék állatot, ha nem szeretném annyira, hogy jól tartsam, csak a szüleim (mert még otthon lakom) sosem engedtek semmit sem a házon belül tartani a szagok miatt, és őket akarom meggyőzni, hogy ne parázzanak már, úgyis az én szobámba lenne

2013. ápr. 21. 21:21
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
A hörcsög jó lehet. Egyedül, ketrecben tartva, naponta takarítva szerintem nincs szaga.
2013. ápr. 21. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt görényem. Minden nap takarítva, gondozva, foglalkozva volt vele. Nem volt büdös, de a görénynek mégis volt egy jellegzetes bundaszaga amit én nehezen viseltem el.

Volt tengeri malacunk. Az is mindig gondozva, ápolva volt. A friss forgácsszagon kívül semmi szaga nem volt.

Voltak patkányaink.(13 darab) Azok is minden nap gondozva,takarítva voltak. Semmi szaguk nincsen.

Voltak hörcsögök.. Azoknak sincs semmi szaguk ha rendesen gondozva és takarítva vannak..

Szóval minden csak azon múlik hogy rááldozol az idődből minden nap fél- 1 órát hogy kitakaríts az almot, friss vizet adj neki.. Ha igen, akkor sosem lesz büdös egy állat sem.

2013. ápr. 21. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekem papagájaim vannak, és egyáltalán semmi szaguk. Rendszeresen tisztítom őket, de ha 1 hét véletlenül kimarad, és a 2. héten cserélek homokot, akkor sincs semmi szaguk.

Egyszer vigyáztam barátnőm hörcsögére, és a ketrecnek az a része, ahova a dolgát végezte, elég büdös volt. 1 hétig volt nálam, és én is takarítottam.

De a fentebb válaszolóknak teljesen igazuk van. Attól függ, milyen rendszeresen takarítod őket.

Viszont az is biztos, hogy a papagáj kevésbé büdi, mint egy hörcsög.

Viszont a papagáj sok törődést igényel, nagyon kell rájuk figyelni és nem nagyon bírják a babusgatást, simogatást.

A hörcsög ebből a szempontból jobb, kicsit igénytelenebb.

Ha macskád van, talán jobb is egy höri. Talán.

2013. ápr. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

a hörcsög teljesen szagtalan. ha nem takarítod rendesen akkor hörbipipi szaga lesz az alomnak de ezt egy részleges alomcsere megoldja :) teljes alomcsere elég 2 hetente ha néhány naponta a pipisarkát kipucolja az ember :) és szó szerint nincs szaga.


görényünk is van. ivaros hím (anyum nem akarja ivartalaníttatni valamiért..meg mióta nálunk van már többen kerestek fel minket azzal, hogy a mi görényünkkel szeretnék pároztatni a nőstényüket...) és nagyon büdi...pedig rendesen naponta takarítva van meg minden...még fürdetni is szoktuk göri samponnal ha már koszos a bundája...jellegzetes pézsma szaga van nah -.-


volt patkányom is...annak sincs szaga. játékos és barátságos állat ha normálisan tartják.


a papagájok is jók lehetnek, azok se büdik :) őket is csak rendesen kell takarítani és nem újságot (ahogy a legtöbben szokták...) hanem homokot kell alájuk szórni aljzatként...az újság semmit de semmit nem ér, irdatlanul büdösek szegény madarak ha papírt raknak alá a sokeszű gazdák -.-


terrarisztikában nem gondolkodtál? pl teknős (van szárazföldi is), gekkó, kaméleon stbstb...

2013. ápr. 21. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!