Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyulak-tapasztalatok?

Törpenyulak-tapasztalatok?

Figyelt kérdés

TAPASZTALATOKRA vagyok kíváncsi, nem linkekre, meg arra, hogy kitől kérdeznétek ti, azt magamtól is tudom!!!!

Szóval, ha van/volt neked: Mivel eteted, hol tartod, mennyit foglalkozol vele, beoltatod-e, mennyit költesz rá, stb. Meg úgy általában, "hogy vált be"?

A válaszokat előre is köszönöm! :)



2013. ápr. 24. 19:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Sarok wc-ben van neki per pillanat pellet, mert mindenki azt mondta, hogy az a jobb, nálam azt hetek óta kikaparja, ha összetakarítom, mire kezet mosok, kiszedi újra, a forgács tehát jobban bevált. Lol Pet's 56 literes forgácsot használtam, illetve lehet, vissza is fogok arra térni, szintén Lolo Pet's 800 grammos szénát, az mindig van előtte, illetve tiszta víz (1000 ml-s itatója van).

Én Versele laga - cni fit tápot adok neki, bár a cuni complete lenne az igazi, azt én nem tudom sajna finanszírozni már.

Egyszeri költség volt a 120-as ketrec, szénatartó, önitató, sarok wc, etetőtálka, illetve csináltattam neki egy fa házikót (ezt mondjuk ingyen megcsinálták nekem). Szeretnék majd még egy emeletet csinálni neki, azt valószínűleg csak nyáron fogom tudni megoldani.

Illetve nálam van bent nyalósó, baromság, hogy unalmában rágja, vagy, hogy homokossá-darabossá tenné a vizeletét, és persze, hogy nem koptatja a fogát, nem is azért van - de egy-két naponta egyszer látom, hogy megnyalogatja picit, szerintem kell neki.

Játéknak adok neki wc-papírgurigát.


Ezen kívül tehát amit állandóan veszek neki, az a széna, forgács, táp. Ez kb. 1000 ft/hó, max (eleve nagyobb tételben rendelem, így szállítási költség sincs, stb).

2013. ápr. 24. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ja igen, kihagytam - persze, hogy be van oltva! Szúnyogok igenis bejöhetnek a lakásba is, szóval ha egész nyáron nem vinném ki egyáltalán, akkor is veszélyeztetné, hogy elkapja valamelyiket (a vérzéses betegséget közel 0%, hogy túléli, a myxomatosis-t még olyan 40% eséllyel túlélheti, mindkettőt szúnyog terjeszti) - nekem nem éri meg ez a kockázat.

Ezen kívül különben boltból el szoktam hozni a levágott, felesleges sárgarépa szárakat, leveleket, stb., ezt szoktam beadni neki napi 1× :)

2013. ápr. 24. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Folyamatosan van előtte széna, és napi kétszer 50 grammot kap Versele Laga Cuni Compeletből. Zöldséget, gyümölcsöt akkor kap, amikor pl azt akarom, hogy ne nézze ki a számból az én adagomat. :) De napi szinten kap egy-egy icipicit.


Van egy 100x50x50 cm-es ketrece, de akkor megy be, és jön ki, amikor akar. Kivétel, ha figyelmetlen látogatónk van, porszívózok, vagy rossz volt, és büntibe került.


Mivel többnyire kint van, non-stop foglalkozok vele. De nem én molesztálom, hanem sokszor ő jön oda hozzám.


Természetesen beoltatom. Ez minden nyúltartó kötelessége!


Régebben havi 10-est költözzünk rá, de most nem a Fressnapfból vásárolunk, így átlagosan havi 4000-et költünk rá. (Ebben az oltás, esetleges orvosi költség, meg az új játékok is benne vannak.)


Nos, én imádom. De éjjel nem hagy aludni minket, és mindegy, hogy kint van-e, vagy bent a ketrecben. Totálisan szőrös az egész lakás, pedig én megteszek mindent ez ellen. Reggelit követel akkor, amikor alszunk. Volt már beteg is, arra is elment kb 30 ezer, szóval nagyon drága a tartása. Elmenni igazából úgy tudunk, 1-2 napra, mert nincs, aki vigyázzon rá. Nem lett teljesen szobatiszta. Szétrágta a szőnyegeket, széklábakat, asztallábakat, egyéb fa és mdf lapos bútorokat. Ráadásul látszik, hogy unatkozik a lakásban, kellene neki néha egy kis kerti szaladgálás. Szóval, én nem ajánlom.

2013. ápr. 24. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Az én nyuszim bak, fél éves. Nagyon cuki, szeretgetnivaló, ragaszkodó, igényli is, hogy simogassam, beszélgessek neki, rengeteget nyalogat:), de például fogdosni, felemelni nem hagyja magát, pedig kisebb korában simán hagyta. De persze nem minden nyúl egyforma.


Nekem nagyon "bevált", örülök, hogy nyulat választottam kedvencnek. Napi kb. 3 óra foglalkozással tök jól elvan, napközben, amikor nem vagyok itthon, szépen elpihenget a ketrecében. Nálam még (lekopogom) semmit nem is tett tönkre, mondjuk ha kint van a lakásban, fél szemem állandóan rajta van.


Ketrece a legalapabb 100x50 cm-es, ebben van egy wc (nekem egy nagyobb, négyszögletes fajta van), meg van egy kb 25 centi széles polca, amit osb lapból vágattam. Azon is szeret aludni, meg a wc-jében is sokszor elfekszik.


Széna-víz mindig van előtte. Szénát lolopets márkájút kap, azt szereti nagyon. Tápnak Versele-laga cuni completet kap napi egy maréknyit, én ezt 2 adagra osztom, reggel-este.

Kevés zöldséget adok, általában 2 naponta csak, (tyúkhúr, cserépbe vetett búza, árpa, stb. zöldje, petrezselyem, pitypang-ezeket tudom beszerezni vegyszermentesen).


Alomnak pelletet használok, kb. ujjnyi vastagon terítem a wc aljába, erre szórok annyi forgácsot, hogy mindenütt befedje. De a forgács nem muszáj, mert kicsit széthordja, viszont ahogy írtam már, jókat alszik rajta. A wc-t naponta takarítom, nem annyira a szag miatt, henem mert nem szeretem, hogy a saját piszkában ácsorog(mivel a szénarács alatt van a budija, elég sokat tartózkodik beenne:).


Kiengedve szobatiszta, van kint is egy wc-je, mert a ketrecbe nem jár vissza, de mióta kitettem neki ezt, a pisi-balesetek lényegében megszűntek, bogyók időnként hullanak, de az nem vészes annyira.


Természetesen beoltattam.


Költségek: Hát ezt még nem számoltam össze, elsőre mikor meg kellett venni mindent, az kicsit drága volt, de 2 részletben vásároltam, egyik hónapban a ketrecet, másikban a többit (wc, etetőtál, itató, hordozó,kaja). Amúgy a fél kilós nyúleledel kb 2 hónapig kitart, nálunk a széna az, ami nagyobb mennyiségben fogy, meg persze rendes nyúlhoz méltóan szereti pocsékolni is, úgyhogy ha semmi más kiadás nincs, akkor kb havonta nagyon max. 1500-ból kijövünk. (amúgy mindeképp akarok neki venni majd bálás szénát, mert az sokkal olcsóbb, és hátha szeretni fogja:))

2013. ápr. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
36%
Utolsó vagyok, elírtam, a kb. 1500 a kajájára vonatkozik, mellé sztem még egy 1000-1500 lehet nagyjából a havi pellet (+forgács) adag ára, szóval mondjuk összesen kb. 3000/hó.
2013. ápr. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi szépen az eddigi válaszokat!!!

Minden további hozzászólást szívesen fogadok (akkor is ha te éppen nem foglalkozol túl sokat a nyúllal, vagy el kellett ajándékoznod valamiért, ne szégyelld!), ilyesmikről: kint/bent tartod, hogy játszol vele/hogy gondozod, szobatiszta lett-e, hány nyuszit tartasz... NEGATÍVUMOKRA is kíváncsi vagyok, és nagyon köszönöm őket!

Esetleg megírhatod, hogy hány éves vagy, mióta van/meddig volt nyuszid. KÖSZI :)

2013. ápr. 25. 17:33
 7/10 anonim válasza:

14 vagyok, a mostani nyuszim nem az első; én is kb. ugyanazon dolgokat teszem, mint a többiek, tehát azt nem is írnám le. :)


Inkább előnyöket sorolnék:


1. Könnyen megtanítható (nekem csak egy nyulamat kellett direktben) szobatisztaságra


2. Csendes


3. Olcsó


4. Ragaszkodó


5. Okosabb, mint a kutyám (Nem vicc)


6. Ha két napig nem simogatod, és engeded ki, akkor nem fog megőrülni


7. Könnyű elnyerni a bizalmát (általában, ha nem érte előzetes trauma)


8. Akár 12 évig is élhet


9. Kis helyen is elfér


10. Könnyű rendben tartani


Tanács:

1. Csak fiatal nyuszit vegyél


2. És később ne vegyél mellé másikat, mert egyáltalán nem társas lény, akármennyire is magányosnak tűnik! Néha a tesóját megtűrt, de csakis akkor, ha soha nem voltak elszakítva egymástól, és kb. Egyforma súlycsoportúak



Remélem segítettem! :)

2013. ápr. 29. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

A 6-os és 10-es dologgal nem értek egyet. A mienk már fél nap után őrjöngene a ketrecben. Ha nem simogatnám meg két napig, szerintem egy hétig gyűlölne.

A takaríts meg igenis gáz: minden csupa szőr. Este a szőnyegre bogyózik (napközben nem....mit hisz, hogy félhomályban nem tűnik fel? :D ) stb...

2013. ápr. 29. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%
1 éve van törpenyulam vegyesen szoktam etetni táppal és magkeverékkel minimum 100x50-es ketrec kell neki és éjszakánként szokta a rácsot rágni szükséges neki egy bújó és egy emelet ha teheted olyat vegyél ami kettő az egyben emelet és bújó is egyedfüggő hogy hol szeret jobban lenni az enyém emeleten de pl. az egyik ismerősömé mindig elbújik körmét havonta kell vágni illteve hvonta egyszer meg kell fürdetni ami sampon nélkül vizes papírzsepivel áttörölni oltásra nekünk még nem volt szükségünk de ha teheted oltsd be szúnyogcsípés ellen a nyuszik csak a saját ketrecükbe pisilnek és ott is csak az eggyik sarokba ezért vegyél egy nyúlvécét és helyezd abba a sarokba ahova pisil hetente kell almot cserélni . a tál legyen rögzíthető vagy nehéz hogy ne tudja felborítani :)
2013. jún. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Az utolsó válaszolónak írom, hogy a nyuszit NEM kell havonta fürdetni, sőt egyáltalán. Azt meg nem értem, hogy oltásra hogy nem volt szüksége, minden nyuszit be kell oltani akkor is, ha lakásban van.
2013. jún. 28. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!