Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mien oltást javasoltok házinyu...

Bicojoco kérdése:

Mien oltást javasoltok házinyulnak szunyogcsipésre?

Figyelt kérdés
Házinyul tartásba keztem de sajna halom hogy a szunyog sujos kárt okoz de mivel lehet védekezni elene?hol vásárolhato vakcina vényköteles vagy nem?? menyibe kerül??

#nyull
2013. ápr. 24. 21:17
 1/6 Kemikuska1 válasza:
0%
oltás az szerintem nincs, de a legjobb dolog,a szúnyogháló.Lefeded az összes olyan részt, ahol be tud menni a szúnyog, és kész.Egyébként lehet kapni a gazdaboltban valami szúnyog riasztó krémet/cuccost amit az ólra kell rákenni (nem a nyúlra).
2013. ápr. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Hát te se vagy teljesen normális.

Szúnyog elleni vakcina?

Báááázmeg

Te inkább ne tartsál semmilyen állatot, ha ilyen hülyeséget tudsz kérdezni.

Egyébként az első hozzászóló jól mondja tegyél a ketrecre szúnyoghálót, vagy valami büdöset, amit a szúnyogok nem szeretnek pl: menta, vagy valami erős illatú növény.

2013. ápr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget megprobálkozom vele.Valamint utolso válaszolonak üzenem ne haragudjon de nagyon sokan küzdenek ez elen s ha a szunyog megcsipi bele is pusztulhat.elég sok szakirodalmat elolvastam de sajna elenszrt még nem találtam.a szunyoghálot letépi szerintem.
2013. ápr. 24. 21:53
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
nem a szúnyogcsípésre kell az oltás,hanem a szúnyog által terjesztett betegségek ellen(nyúlpestis,myxomatózis) Állatorvosi rendeloben általában kapható,kb 200 forint/nyúl az oltóanyag ára,ha megveszed a teljes kiszerelést(20 db nyúlra elég),ha kevesebb kell úgy dágább sokkal,mert a bekevert vakcina csak pár óráig használható. Én a Mormyx nevu szert vásároltam,kb. 10 éve,nem tudom létezik-e még,de valami hasonlót tuti forgalmaznak. Érdemes oltani,mert a myxomatózis-ez fordult elo nálam-komoly károkat okoz,foleg a novendékek kozott.
2013. ápr. 24. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Pestorin mormix a neve, ha jól emlékszem. És inkább adasd be, semmint elvesszen az egész állomány.
2013. ápr. 24. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

A myxomatosis (mixomatózis) a házinyulak egyik legveszélyesebb, gyógyíthatatlan betegsége. A vírust különféle ízeltlábúak, főként szúnyogfélék terjesztik, de a fertőzött ízeltlábúak zöldtakarmánnyal is bekerülhetnek a ketrecekbe. A védőoltások mellett természetesen nagy figyelmet kell fordítani a nyuszik helyes táplálására, higiénikus tartására, hiszen a legtöbb baj ezzel is megelőzhető.


• Myxovac


Teljes védettséget kizárólag a rendszeres időközönként végzett vakcinázás nyújt, ami Myxovac használata esetén, 5 hetes kortól problémamentesen alkalmazható egészséges, megfelelő fejlettségű és immunitású nyulak esetén. A materiális védettség a kölykök 2 hetes koráig tart.

A Myxovacból nem szükséges ismétlés két héttel később, kizárólag abban az esetben, ha nyuszink 5 hetesnél fiatalabb korban lett oltva egy esetleges járvány esetén, még a tenyészetben. A védettség az oltást követő egy hét elteltével alakul ki és egy évig tart, ezt érdemes figyelembe venni az oltás időpontjának tervezésekor.


• Pestorin Mormyx


Kombinált készítmény, myxomatózis ellen 6 hónapig tartó, RHD ellen 1 éves védettséget nyújt. Megfelelően fejlett, egészséges, 6 hetesnél idősebb nyulaknál alkalmazható, bőr alá oltva. Mivel a két betegség ellen különböző ideig véd, több lehetőség van az állandó védettség fenntartására. Ennek legegyszerűbb módja az alapimmunizálást követő félévente ismételt vakcinázás.

Pestorin Mormyx használatának előnyei közé tartozik, hogy 1 adagos kiszerelésben is gyártják a 20 adagoson kívül, ezért nem szükséges csoportos oltás szervezése a költségek csökkentése érdekében. Pestorin Mormyx alkalmazásának hátránya, hogy a csökkentett vírusszám miatt az első vakcinázást követő 4 héttel ismétlő oltás szükséges a garantált védelem elérése érdekében.


Annyit még hozzá fűznék, h a Myxovac-ot izomba kell adni, tehát fájdalmas a nyúl számára és ha nem elég mélyre "sikerül", okozhat problémát, míg a P. mormyx-ot bőr alá, így az kevésbé fájadalmas.

2013. ápr. 25. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!