Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Tényleg elhanyagolom a tengeri...

Tényleg elhanyagolom a tengerimalacomat?

Figyelt kérdés
minden nap 2x-3x adok neki enni,és naponta friss vizet kap a ketrecét 3 naponta tisztítom de sz a baj hogy legjobb esetben is csak nap 1x vagy 2 naponta veszem ki és simogatom...anyukám szerinte így fölösleges az állat ha nem foglalkozok vele..ti mit gondoltok?

2013. ápr. 30. 22:27
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Egy társat nem tudnál mellé szerezni? akkor nem unatkozna ha nem tudsz vele foglalkozni.
2013. ápr. 30. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
sajnos nem tudok..:/
2013. ápr. 30. 22:32
 3/15 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs vele,gond bár jobb lenne neki egy társ. De ő egy tengeri malac,nem nagyon tudsz vele mást csinálni mint simogatni.
2013. ápr. 30. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
44%

így hogy nincs mellette társ, igenis elhanyagolod.

társsal még nem olyan nagy bűn, mert úgy elvannak.

2013. ápr. 30. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha még a ketrece is kicsi, akkor meg a simogatás nem elég, a malacnak minden nap mozognia kell, engedd ki a szobában, vagy csinálj neki egy kifutót!
2013. máj. 1. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

Kellene neki társ.

De miért nem veszed ki és nem simogatod?

2013. máj. 1. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
80%
Szerintem jó gazdája vagy, én is kiengedném szaladgálni, a szobában,valamint a társ is jó ötlet:)
2013. máj. 1. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Akkor vagy jó gazdi, ha 100x50 cm-es ketrecben van legalább 2 tengerimalac, és mindennap kint vannak egy órát, akár simogatásra akár futkározásra. Emellett legyenek egészségesek és emberhez szokottak.

Abból, amit írtál, nem lehet eldönteni, hogy mennyire vagy jó gazdi. Az etetés és a ketrectakarítás mindenképpen jó, de a társ, és talán a ketrecméret meg a simogatás időtartama (nem mondtad, mennyit szoktad kivenni, és milyen ketrece van) nem megfelelő. A tengerimalacok nagyon igénylik a fajtársakat, az egyedül tartott tengerimalac nagyon magányos. Ha napi 6-10 órát van kint, az is csak kicsit enyhíti, hogy nincs társa, teljesen boldog nem lesz.

Egyébként ha anyukád ért a malacokhoz, akkor lehet jobban látja, mennyire gondozod jól, mint mi, ha nem, akkor meg javasold neki, hogy nézzen utána a tartásuknak, és utána mondjon véleményt.

2013. máj. 1. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
hát ha napi 1x kiveszem akkor olyan 1 órára..nem szeretnék neki társat mert erre a malacra sincs szükségem nem kellene még egy de eladni nem akarom mert én vettem meg enyém a felelősség..:/ vagy szerintetek jobb ötlet lenne eladnom?
2013. máj. 2. 11:07
 10/15 anonim ***** válasza:
Jobb lenne mind a kettőtöknek, ha elajándékoznád.
2013. máj. 2. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!