Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mivel lehet egy kiszámíthatatl...

Mivel lehet egy kiszámíthatatlan, rossz nevelésben és bánásmódban részesült vadászgörényt leszoktatni róla, hogy átharapja az ujjaimat?

Figyelt kérdés
Sziasztok!Egy vadi görit szörnyű körülmények közül mentettem meg.Volt már görényem, de ez állandóan megharap a kezem (szájzárat is kap ilyenkor). Amúgy nagyon játékos, de látszik,hogy fél, mert amint a kezembe veszem, úgy remeg mint a kocsonya.Szeretném megnevelni,de már félek hozzá nyúlni, mert ha nem figyelek elkapja a kezem és nem ereszti.Hiába csinálom a jutalmazós-büntetős módszert nem használ és azt se akarom, hogy ez miatt még jobban féljen. Légyszi segítsetek.
2009. szept. 28. 17:55
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Bör kesztyü a legjobb, amig meg nem tanul bizni benned!

Sajnos nehéz és idöigényes feladatot vettél a nyakadba, de ha egyszer sikerül megszeliditened akkor ö lesz a legjobb barátod:)

Nyujtsd be a kesztyüs kezedet naponta többször de ne nyúlj hozzá, csak az almot piszkáld óvatosan, tegyél neki ennivalót hirtelen mozdulatok nélkül. Ha hozzászokott a kesztyüdhöz és hajlandó megszagolgatni és nem fél akkor tartsd a kezed a ketrecen kivül, aprókar mozdits az ujjaiddal hogy felfigyeljen, hivogasd kifelé. Ne legyél türelmetlen, ha csak a mancsát teszi a kesztyüre majd visszafordul. Semmi vész, ha megharapja, ne szidjad, mondd, hogy júúj ez fáj! és egy kicsit rántsad meg a kezed de ne annyira, hogy megrémüljön, majd nyugtassad meg lágy hangon, hogy nem kell harapni, nincsen semmi baj, szereted akkor is, ha nem harap. Ha már nem harapja a kesztyüt jöhet a második menet.

Engedd, hogy kijöjjön a kezedre, de csak ennyi és semmi simogatás! Ùgy olvasom: nem közvetlen a kivételkor csimpaszkodik beléd, hanem amikor simogatni akarnád meg amikor nem figyelsz...Na ezt használja ki! Mindig rá kell figyelni, ne lankadjon a figyelmed egy másodpercre sem! Beszélj hozzá, figyeld a reakcióit de rögtön engedd is vissza amikor megérzed, hogy mehetnéke van, mindig legyél a ketrece közelében, hogy vissza tudjon menni, ha akar! Akkor ö visszamegy de pár ilyen eset után ha még ott vagy mellette és nyitva hagyod az ajtót akkor megint próbálkozni fog. Eleinte pár perc mulva vissza akarnak menni a biztonságos ketrecbe. De ha már eddig eljutsz akkor esélyes vagy a szeretetét megkapni!

A választ személyes tapasztalataimból és a legjobb tudásom szerint irtam.

ÜDV.

2009. szept. 28. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Szia!!! Köszönöm a segítséget és úgy teszek, ahogy mondtad. Tudod ez a kiscsaj utál bent lenni a ketrecébe, állandóan nyitogatná az ajtót, ha hagynám. Szerintem azért nem akar bent lenni, mert eddig szinte egész életében bezárva tartották és, már elege van belőle. Pórázzal is szépen jön, amikor kint van az udvaron nem fél, hanem rohangál, mint a mérgezett egér:))) és állandóan egy lyuk ásásán dolgozik. Tudod, amikor a ketrecben van állandóan a kezemet követi, megy utána, de ha hátulról, vagy oldalról nyúlok hozzá hátrakap és akkor nem ereszt. A kezemben is csak remeg és akkor kap vissza, ha lerakom. Legutóbb is azért harapott meg,mert ki akart jönni a ketrecből, tépte az ajtót én pedig, ahogy fogtam az ajtót becsúszott az ujjam, akkor kapta el. Pont úgy viselkedik, mint a többi görcsim játszik és örül és különös módon, még egyszer sem engedte szabadon a bűzmirigyét, viszont néha rájön a bolondóra. Gondoltam leírom, hogy ő nem egy félős fajta. Hátha így másképp kell vele valamit csinálni. Nagyon szépen köszönöm!! Szia!!
2009. szept. 29. 14:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!