Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Nem gond, ha a nyuszim 4 éves...

Nem gond, ha a nyuszim 4 éves és még nincs beoltva?

Figyelt kérdés
A nyuszim kiegyensúlyozottnak tűnik, bár mostanában úgy vettem észre ,hogy pároztatnom kellene. Folyamatosan megy rá a lábamra és a kezemre és meg akarja .."izélni".. a végtagjaimat. Igazából eddig úgy törődtem vele ,ahogyna a zállat ekreskedésben mondták ,de nem említették ,hogy fontos az oltás. Most utána néztem és sokan azt írják ,hogy eléggé fontos.Szóval a pároztatásnál ez hátrány lehet ,hogy nincs beoltva? Valamint az oltás kb. mennyibe kerül? Minden évben be kell oltatni?

2013. máj. 6. 18:16
 1/4 A kérdező kommentje:
Bocsánat a helyesírási hibákért, gyorsan gépeltem.
2013. máj. 6. 18:17
 2/4 anonim ***** válasza:

Az oltás mindenképp fontos és független a pároztatástól. Két halálos betegséget is megelőzhetsz vele. kb 4000 ft körül van az oltás, ezt évente vagy félévente kell ismételni attól függően, hogy kombit kap vagy nem. A nem kombit pedig két részletben kapja, de ez elég bonyolult és elég sokan leírták már itt:) a lényeg, hogy nagyon fontos az oltás.

Ami a pároztatás részt illeti: nem tudom, hogy fiú vagy lány nyuszid van, de a pároztatás nem old meg semmit. Ha lány, eleve veszélyes 1 éves kora után pároztatni, ha addig még nem volt, ha fiú, akkor pedig lehet, hogy még jobban felpörög majd tőle.

2013. máj. 6. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Fiú :) Köszönöm a választ! :)
2013. máj. 7. 09:00
 4/4 anonim ***** válasza:

A pároztatástól nem lesz nyugodtabb. Akkor fedeztetünk egy nyúllal, ha extra szép, tökéletesen egészséges, és szükség van az utódokra. Törpenyúl esetében: van rájuk előjegyzés.

Ha kiegyensúlyozott baknyuszit akarsz, akkor arra a golyótlanítás van. Az tényleg működik, ha a hormonok feszítik a nyuszit.

Ha kell valakinek kisnyúl a nyuszidról, azért fedeztettnél vele, akkor is meg kéne várni amíg mindkét kombinált oltását megkapja, és kialakul a védettsége, mert a nyuszik egymástól is elkaphatják a betegségeket.


A kereskedések jelentős részét nem nagyon érdekli, hogy él-e e nyúl, és meddig. A "jobb helyeken" cseregarancia van rájuk, azaz nem foglalkoznak a nyúl származásával, egészségével, azzal hogy elmondják hogy tartsd. Ha rögötön megdöglik ahogy hazaviszed, adnak másikat, ha csak később, akkor jó bolt volt, mert kifizeted a másodikat.

2013. máj. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!