Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hörcsögös kérdések (lent)?

Hörcsögös kérdések (lent)?

Figyelt kérdés

1.Kb mennyi idő után lehet simogatni ha új helyre hoztuk?

2.Mennyi idősen ajánlott elhozni?

3.Ha állatkereskedésből veszem akkor van esély rá hogy megszeressen?

4.Valakinek július környékén lesz eladó hörscöge?:D

5.A Dzsungáriai törpehörcsög alszik téli álmot?



2013. máj. 12. 20:37
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:
ja és még egy melyik hörcsög bírja legjobban ha egyedül vannak tartva,meg ha simogatják játszanak vele?
2013. máj. 12. 20:46
 2/17 anonim ***** válasza:

Nekem is dzsungáriai törpehörcsögeim vannak,és én ismerőstől hoztam nem véletlenül!

Voltam állatkereskedésbe, ott sajnos nem voltak külön választva nemek szerint,illetve a tesok sem voltak külön választva,nagy az esélye ha ott vásárolsz hörit,hogy beltenyészes lesznek,vagy esetleg betegek!

Inkább ha van lehetőséged tenyésztőtől vegyél származási lappal,vagy neten keress rá,hátha lakóhelyedhez közel találsz olyat aki olcsóbbért vagy esetleg ingyen megválik a hörcsögtől!Amúgy nem alszanak téli álmot,és 3,5-4 hetesen célszerű őket elhozni,akkor is választják el öket a mamájuktól!

Amúgy amint elhoztam a hörcsögöt, én rá pár napra már kézbe vettem

2013. máj. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
köszönom még annyit,hogy miért pont a dzsungariai törpehörcsögöt valasztottad?(bocs az ékezetért)
2013. máj. 13. 07:23
 4/17 anonim ***** válasza:
Nem tudom,őszintén szólva láttam neten egyik hirdetős oldalon,hogy ingyen elvihető,és gondoltam jó lesz!Konkrét döntésem nem volt róla!De nem bántam meg,imádom őket:)
2013. máj. 13. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
látom többes számban írod őket:)Esetleg ők olyan fajták,hogy kicsit megviseli őket az egyedüllét?Úgy tudtam a hörcsögnél jobb is ha egyedül vannak,de lehet,hogy ez inkább a Szíriai Aranyhörcsögnél igaz.Nem tudom,melyik fajtát válasszam még ingadozok.De az eddigieket nagyon szépen köszönöm!
2013. máj. 13. 16:25
 6/17 anonim ***** válasza:
3 napot mindenképp ne nyúlj hozzá, csak beszélj hozzá, mikor megveszed. Elhozni jó legjobb 6 hetesen (tenyésztőnél addigra kézhez van szoktatva) de 3 hetesen már elválasztható az anyjától. Állatkereskedésből beltenyésztett idegroncs hörik hozhatók el általában így én nem ajánlom. Nekem most is van és júliusban is lesz terveim szerint hörikém. Akkor alszik téli álmot, ha nagyon hideg helyen van amúgy nem. Van olyan amelyik kifehéredik (Winter White). Én azért a törpét választottam, mert kisebb, kevesebbet eszik és szerintem aranyosabb, cukibb, szebb. :)
2013. máj. 13. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

MAGÁNYOS ÁLLATOK!!!

Ha együtt tartod őket előbb-utóbb össze vesznek és valamelyik (vagy mindkettő) elpusztul... :/ Nagyon ritka az olyan amikor megvannak együtt.. De olyankor is bármikor összeveszhetnek.

2013. máj. 13. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem a lányok együtt vannak(3db)+ a 2 fiú is
2013. máj. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Most olvasgattam kicsit és azt találtam,hogy a törpehörcsögök harapósak,és nem annyira szelídek,int pl.egy arany höri. Ez igaz?
2013. máj. 13. 16:36
 10/17 anonim ***** válasza:
Ha jól vannak kézhez szoktatva, akkor nem harapnak soha, de kézhez szoktatott hörit csak tenyésztőnél/barátnál kapsz, mert a kereskedésben nem szoktatják kézhez őket, az biztos! :(
2013. máj. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!