Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Mennyire kockázatos együtt...

Mennyire kockázatos együtt tartani vemhes tengerimalacot egy olyan malaccal, ami nem vemhes, és még nem is ellett?

Figyelt kérdés
Egyforma idősek, nagyon jól elvannak amúgy, de tartok tőle, hogy a másik malac esetleg kárt tehet a kicsikben a tapasztalatlansága miatt. A vemhes malacnak ez lesz az első ellése, ez okozhat problémát, vagy gond nélkül felneveli a kicsiket? Előre is köszi a válaszokat!
2013. máj. 14. 08:35
 1/10 anonim ***** válasza:

Nyugodtan maradhatnak együtt, együtt fogják nevelgetni kicsiket.

Mennyi idős az anya?

Akkor veszélyes a szülés, ha az első szülésnél elmúlt elmúlt egy éves.

2013. máj. 14. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
5 hónapos. Köszi a választ!
2013. máj. 14. 09:42
 3/10 anonim ***** válasza:

Legalább 7-8 hónaposnak kellett volna lennie a lánynak az első fedezésnél! 5 hósan túl fiatal!

Ha kedves,nem agressziv a másik lány,akkor maradhat vele. Máskor ne szaporitsd a malacaidat,azt hagyd a tenyésztőkre!!!

2013. máj. 14. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Nem én fedeztettem be, hanem már így került hozzám! Ha szaporítani akarnám őket, akkor nem azonos neműeket vettem volna, nincs is hím malacom! Amúgy meg valamelyik tengerimalacokkal foglalkozó oldalon azt olvastam, hogy 5-6 hónaposan lehetne őket pároztatni. De, mint mondtam, nem szaporítani szeretném őket, csak ahogy olvasgattam róluk, rátaláltam erre az adatra.
2013. máj. 14. 13:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Én is hoztam olyan malackát aki 5 hónap körüli lehetett és megellett. Néztem is mert semmi nem látszott rajta. reggel még ugrált este mikor haza értem ( kirándultunk ) addigra megellett.


Amúgy nyugodtan maradhatnak együtt. Nem lesz baj. :)

2013. máj. 15. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi szépen! :) Az én malacomon nagyon látszik, hogy vemhes, jól kipocakosodott. Először azt hittük, hogy csak meghízott picit, de aztán kézbevételnél lehetett érezni a kicsiket. Elvittük állatorvoshoz, aki szintén megerősítette, hogy vemhes. A doki 2 kicsit érzett, mi viszont ithhon 3-at. Azt nem tudta megmondani az orvos, hogy mennyi idő van az ellésig, de azt mondta, hogy nem sok. Mi is meglepődtünk, mert nem volt tervezve, hogy legyenek kicsik. :)
2013. máj. 15. 19:14
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha már látszik a pocak elég jól akkor nincs sok hátra. :)

Majd képet rakj fel. :)

2013. máj. 16. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Rendben, amint meglesznek, teszek fel képet. :)
2013. máj. 16. 17:06
 9/10 A kérdező kommentje:

Kicsit késve, de megvannak a képek. :) Ő az egyik:

[link]


Közben kiderült, hogy a másik nőstény is vemhesen került hozzánk. Remélhetőleg az ő ellése is zökkenőmentes lesz.

2013. jún. 15. 19:52
 10/10 A kérdező kommentje:

Ő a másik. [link]

Kedden lesznek 3 hetesek.

2013. jún. 15. 20:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!