Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Törpenyúltartásról tapasztalat...

Törpenyúltartásról tapasztalat, tipp? Tenyésztő? (szaporítóktól kíméljetek)

Figyelt kérdés

tehát személyes tapasztalatokat várok + olyan tenyésztőt aki nem szaporító és ilyen holland oroszlánfejű vagy ilyen fajta dupla génes mandarinos barnás foltos nyuszijai elvihetők lesznek júliusba (csak akkor, nem hamarabb ,vagy max augusztusba, mivel addigra remélhetőleg lesz annyi pénzes hogy mindent tudjak biztosítani neki)


vagy még ilyesmi színű: [link]


[link]


[link]


[link]


[link]


Csak ne legyen lógófülű (ahonnan a képen vannak ott már érdeklődtem )


2013. máj. 18. 11:16
 1/6 Kertészné:-) válasza:
Szia! 16. kerületben vettem 1het! mondjuk ő lógó fülű, de van náluk több fajta is! lógó fülű bújósabb és kedvesebb...többivel nincs tapasztalatom csak ezt írták róla! használtan vettem neki 120 as hosszú ketrecet,hogy ha megnő akkor is jól érezze magát benne!! az 9000 volt nyúl 5000. A tenyésztőtól egy havi kaját meg szénát is hoztsm 1000ftért. ill terményboltban lehet még venni kaját neki!! ha érdekel megírom majd a tel számát!!
2013. máj. 19. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Kertészné:-) válasza:
Amúgy jó ha ivartalanítod, hogy megőrizze a kiskori kedvességét!! és ilyen szempontból jó ha fiút veszel!! nagyon kedves, aranyos az enyém :-) de a tudtomra adja azt is ha nem kér belőlem :-D akkor elmegy nem kell neki simi :-)
2013. máj. 19. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
nagyon nagy baj ha később ivartalanítom szóval körülblül 1 éves korába?(első köszi :) de már találtam egyet :)
2013. máj. 19. 17:10
 4/6 Kertészné:-) válasza:
Olyan szempontból "baj", hogy a hormonok egyre jobban elszaporodnak! Lányok a nyakukat dörzsölik oda ezzel jelölnek a fiúk fröccskölhetnek a vizeletükkel! Meg olvastam ketrec védésről, morgásról, harapásról...de kérdezd meg a tenyésztőt!! Nekem azt mondták az a jó nyuszi amelyik ivartalanított és a fiút olcsóbb és könnyebb, mint alányt! Ezésrt jobb a fiú és ő lett nekem!! 7 hetes kis gombóc......
2013. máj. 21. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
azt nem tudod véletlenül hogy békés megyébe (Békéscsabaán) körülbelül mennyi az ivartalanítás?
2013. máj. 21. 20:39
 6/6 Kertészné:-) válasza:
Nem sajnos pesti vagyok,de itt 5000 fiúnak! Vigyázz, hogy nyúlhoz értőhöz vidd!! Mesélte a tenyésztő akitől vettem, hogy volt olyan aki olyanhoz vitte,hogy nem is értett a nyulakhoz és 17 000 kért.....szóval lánynak gondolm 1000-2000rel drágább, de vidéken biztos olcsóbb :-)
2013. máj. 22. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!