Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Segítene valaki törpenyúllal...

Segítene valaki törpenyúllal kapcsolatos kérdésekben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Újdonsült nyuszitartó vagyok. A nyuszit tegnap vettük Bécsben egy kisállat kereskedésben (és kertészetre szakosodott üzletben).

9 hónapos és ha minden igaz, akkor nőstény.

Elsősorban arra lennék kíváncsi, hogy nem túl nagy baj-e, hogyha a nyuszit csak kedden tudom elvinni állatorvoshoz mixomatózis elleni oltásra? Addig igyekszem nagyon figyelni rá és természetesen addig nem is viszem ki a kertbe. Illetve ha megkapta a szükséges oltásokat, akkor mennyi a hatóidő, ami után félelem nélkül kivihetem?

Valamint ha bármi tanácsotok van, akkor kérlek írjátok le, mert nagyon szívesem fogadom, hogy minél jobb gazdi lehessek! :) Köszönöm!


2013. máj. 19. 22:15
 1/9 anonim ***** válasza:
ha még életében nem volt beoltva, akkor kedden kap egyet rá 2-3 hétre az ismétlőt és utána még 2 hét hogy kialakul a védettség, addig is tényleg figyelj az ablak és ajtónyitogatással meg vmi szúnyogriasztó gazt is tehetsz a nyuszi mellé hátha beválik :) egyébként ha már volt oltva akkor max 2 hét és biztos a védettség :)
2013. máj. 19. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszod! :)

és átlagosan körülbelül mennyibe kerül egy ilyen oltás?

a nyuszi mennyi idő alatt szokik kézhez? tudom, még csak 3. napja vagyok a gazdája, csak annyira reménytelennek tűnik, mert úgy fél szegény.

2013. máj. 20. 12:35
 3/9 A kérdező kommentje:

ja, és eszembe jutott még valami! :)

jó, ha az etetést úgy csinálom, hogy változatos ételeket adok neki? úgy értem, hogy egyik nap egy kis sárgarépa, egyik nap egy kis fehérrépa, egyik nap egy kis paprika, egyik nap egy kis alma, stb.

emellett mindig van friss vize és szalmája, valamint egy kis tápot is szokott enni!

2013. máj. 20. 14:07
 4/9 anonim ***** válasza:

Így van, jól írta az első hozzászóló. Első oltáskor két hét múlva kell ismételni és utána még két hét mire hatni kezd. Addig ne vidd ki semmiképpen se, illetve ha hazaérsz (pl boltból, iskolából/munkából) moss kezet mielőtt hozzáérsz, mert van egy fertőzés, ami vérzéses megbetegedéssel jár (halálos) és azt beviheted az utcáról is, csak a kombinált oltás véd ellene (RHD). Nekem ez a kombinált oltás egy Veszprém megyei kisvárosban 2500 ft.

Sajnos nem lehet előre tudni, hogy mire fog megszelídülni. Ez nagyban függ a nyuszi személyiségétől is. Nekem tenyésztőtől van, már az első naptól szelíd volt, az állatkereskedéses nyusziknál ez sokkal hosszabb idő általában. Légy türelemmel, adj neki kézből enni.

Nem ajánlom, hogy túl sok zöldséget adj neki enni. A nyúl fűevő inkább. Széna mindig legyen előtte és víz is. Emellett reggel és este 1-1 marék táp. Zöldséget, gyümölcsöt én kb heti egyszer adok neki. Főleg így, hogy én csak boltban tudom megvásárolni és az ki tudja honnan van, mennyire vegyszerezett. Hidd el, ha kap szénát elég változatos lesz neki, mert minden egyes szálnak más íze van :) Ja és paprikát inkább ne adj neki, vagy csak nagyon-nagyon keveset. A paprika még az embert is puffasztja. Ja és szedhetsz neki ágakat is :) (csak vigyázz, mert sok faág mérgező számukra). Enyém pl imádja a fűzfát, mindig azt kap :)

2013. máj. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szalma helyett széna.

Oltás 3-5000 forint. Nálunk 1 hónap volt az oltás és az ismétlőoltás között. (Vagy már a memóriám sem a régi? XD)

A zöldség, gyümölcs jó, ha változatos.

Kintre úgy vidd, ha nem kullancsos a környék, ellenben be fog szedni belőle párat. Szóval, ha kinti is lesz, a kullancscsipesz beszerzése is ajánlott!

2013. máj. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

én a tavalyi oltásért 4500, az ideiért 2600 fizettem Szegeden :) doki válogatja hogy mennyit kér érte..


szalma helyet tényleg szénát kapjon, úgy tudom ez jobb nekik de hogy miért ahhoz nem értek :)


igen meglehet hogy 1 hónap is eltelt, igazából 2 hétnek kéne hogy legyen elvileg :)


zöldség kérdésben én nem tudom mi a jó, az én nyuszikám monden nap eszik zöldséget meg 2-3 naonta alma vagy körte, ami ilyen édesebb gyümölcs, kicsit duci 2 kiló, de boldog kis nyuszika :)


már nem emlékszem hogy mennyi idő volt pontosan hogy kézhez szokott de nem reménytelen :) etesd kézből beszélj hozzá de ne erőltesd mert akkor még jobban fog félni :)

2013. máj. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

4. válaszoló:

igen, hallottam erről a vérzéses megbetegedésről is és ez ellen is be szeretném oltatni. nem tudom, hogy ez beadható-e együttesen a másik oltással, de holnap mindent megbeszélek az orvossal! a zöldséget egyelőre én is csak boltban tudom megvásárolni, de hamarosan a kertben is teremni fognak a ízletes, friss, ropogós zöldségek neki (is)! :) fűzfaágat sajnos nem tudok szerezni, de ha jól tudom, akkor a gyümölcságak is nagy kedvencük. köszönöm a válaszod!


5. válaszoló:

van itthon kullancskiszedő, mert a vizslám előszeretettel szed össze nap, mint nap rengeteget belőle! én is úgy gondoltam, hogy változatosan adok neki napi szinten zöldséget, gyümölcsöt. köszönöm a válaszod!


6. válaszoló:

ő Tatabányán lesz oltatva :) amúgy 95%-ban széna van alatta és egy nagyon kevés szalma. ő is kis ducika amúgy, de elképesztően édes! :) holnap veszek neki néhány dolgot, köztük hámot is és ha kialakul a védettség már viszem is sétáltatni! :) folyamatosan beszélek hozzá, szagolgat, ma már többször evett az én és a párom kezéből is! :) köszönöm a válaszod!

2013. máj. 20. 20:22
 8/9 anonim ***** válasza:
széna van alatt ? a wcbe teszed a szénát vagy nem tudom, nem akarlak ledegradálni de ez jött le..
2013. máj. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fapelletet tegyél alá, mert a széna hamar büdösödik. És csak a wc-jébe pakolj! :)
2013. máj. 20. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!