Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » A nyuszimnak valami baja van....

A nyuszimnak valami baja van. Mit tegyek? Részletek lent

Figyelt kérdés
a nyuszim mostanság közömbös velem. mikor odamegyek megsimogatni, elfut. egy ideje még nem volt semmi baja. 2 hónapja van itt. ma mikor felvettem, elkezdett ficánkolni, és leesett. lehet hogy azt hiszi, hogy én bántottam. mikor odamentem, hogy megsimogassam, ijedten elfutott. újra vissza szeretném szerezni a bizalmát. mit tegyek?

2013. máj. 23. 07:02
 1/4 anonim ***** válasza:
nálunk is ez a helyzet mert én pedig dokihoz vittem mert tályogja lett és eléggé megsértődött, mindent kezdj előlről kézből etetés, beszélj hozzá ülj le várd meg hogy odamenjen :)
2013. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a segítséget:)
2013. máj. 23. 13:29
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha most kezd ivarérett lenni, akkor nem az a gondja veled, hogy hirtelen félni kezdett tőled, hanem a felnőttséggel járó túltengő hormonok kavarják össze a kis kamasz lelkét.


Amikor nyuszizol, legyél mindig nyugodt, kedves és határozott, következetes. Gyakran vedd fel, ne csak fésülés, körömvágás alkalmával. Ha nálad van, örülj neki, akkor is, ha kapálózik, nyugtasd meg, gyöngéden simogasd, és csak akkor engedd szabadon, amikor nyugodt és már élvezi a helyzetet az öledben.


Ezen kívül kezdd el nézegetni a profi nyulas dokikat a környéken, meg tegyél félre az ivartalanítására, mert a nyuszikkal gyakran megesik, hogy a túltengő nemi hormonok állandó feszültséget okoznak, és mostaninál csúnyább viselkedési zavarokat. Ezeken pedig az ivartalanítással tudsz segíteni.

2013. máj. 23. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
erre még nem is gondoltam! valóban most lesz kiskamasz! a herezacskói (már elnézést) is most látszódnak! nagyon szépen köszönöm! végre tudom hogy nem én rontottam el! :)
2013. máj. 23. 19:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!