Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Költöztethető a süni?

Költöztethető a süni?

Figyelt kérdés

Anyukám kertjében van egy család évek óta. Minden évben vannak kis sünik. Úgy hallottam, hogy tavasszal a nagy elzavarja a kicsiket. A kicsiket ami akkor már nem is olyan kicsi el lehet vinni egy másik kertbe?

Elköltözök anyutól és nagyon örülnék neki ha néha előbukkanna pár süni. Nem bezárni akarom őket, szabadon lennének. Anyunál együtt esznek este a cicákkal.

Gondolom ha nem tetszik ott nekik úgyis elmennek, de szerintetek érdemes megpróbálni?


2009. okt. 4. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze el lehet őket költöztetni, annyira nem ragaszkodnak a környezetükhöz, csak legyen nekik megfelelő táplálkozási lehetőség és téli szállst tudjanak találni maguknak.
2009. okt. 4. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Persze el lehet, ha megfelelőek a körülmények (kaja, búvóhely) bárhol elélnek. Viszont ne tévesszen meg a külsejük, bármilyen aranyosnak is látszanak ne enged háziállat közelébe és te se maceráld őket mert tele vannak kullanccsal, bolhával és sok más élősködővel.
2009. okt. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát tegnap 40 centire volt tőlem 2 és piszkáltam is a tüskéjüket. Igazából ennél többet azt hiszem nem szeretnék, csak hogy ne féljenek ha én/mi is kint vagyunk az udvaron.

Cicáink viszont lesznek és ahogy anyunál úgy nálunk is találkozni fognak.

2009. okt. 4. 19:59
 4/4 anonim ***** válasza:

Akkor mindenképp vegyél nekik minőségi bolha és kullancsirtó nyakörvet! Én egyszer hazavittem egy sünit, hogy az milyen aranyos. Kb. 15 kullancs esett ki belőle másnapra (vagyis ennyit találtunk meg). Mondanom sem kell, padlótól a plafonig mindent fertőtleníteni kellett és be kellett fújni rovarirtóval a bútorok legapróbb szegleteit is. Kimostuk az össze ruhát, plédet, ágyneműt. Több hetes munka volt..

Nagyjából ennyire aranyosak a sünik. De hülye voltam istenem..

2009. okt. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!