Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Szeretnék egy vadászgörényt,...

Anyád69 kérdése:

Szeretnék egy vadászgörényt, de a szüleim nem engedik, mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sok gond van egy vadászgörénnyel? Büdös? Mennyit kell vele foglalkozni? Mennyibe kerül? Mennyibe kerülnek a hozzávaló cuccok? Nagyon szeretnék egyet,de a szüleim azért nem engedik mert 3 hónap múlva megyek egy messzi városba koliba,és oda nem vihetem az állatot,ők meg nem szeretnének vele foglalkozni. Esetleg milyen kis emlős állatot vehetnék még,ami hasonlít a vadászgörényhez? Mivel fűzzem meg a szüleimet?:(
2013. máj. 26. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
Kérdezd meg őket, milyen állatot szeretnének és olyat vegyetek. Ha a szüleid nem akarnak állatot, mert nem akarnak vele foglalkozni, akkor ne erőltesd. Ugye Te sem gondolod komolyan, hogy egy állatot úgy akarnál "magadnak", hogy több száz km-ről gondolsz rá!
2013. máj. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De már vannak állataink ezen kívül,és csak hétköznap nem lennék itthon. De azért köszi :)
2013. máj. 26. 19:51
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ne vegyél a szüleid engedélye nélkül vadászgörényt, annak sosincs jó vége. És sajnos az állatok szívják meg ilyenkor.

Ráadásul otthon sem lennél, akkor minek erőlteted? Egy görivel sokat kell foglalkozni, nem ülhet egész héten egy ketrecben maga elé nézve, az kínzás neki. A szüleidtől meg ne várd el, hogy helyetted szórakoztassák, takarítsák, etessék, ellássák stb. te meg hét végén 1-2 órát foglalkoznál velük... Majd ha képes vagy egyedül nap mint nap ellátni egy állatot, segítség nélkül, akkor szerezz egyet. Ebben az esetben az ő érdekei fontosabbak, mint a tiéd.

2013. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Vigyél nyuszit! :) Nagyon aranyosak, őket is kell egy kicsit nevelni (ne rágjon), viszonylag szobatiszta. Az elején lehetnek gondok a kábelekkel, tapétával, zacskókkal, dobozokkal, mert mint említettem megrágja őket.

Nagyon meghálálja ha foglalkoznak vele, szabadon lehet, ha megtanulta az alapvető normákat! :D

2013. máj. 28. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
nincs vele sok gond, csak sokat kell foglalkozni kell vele, nem annyira büdös.. hát a vadászgörény nem az "olcsó" állatok közé tartozik.. lehet a szüleid nem tudnák úgy gondozni ahogy kell vagy ha megharapja őket akkor nem foglalkoznának vele mert van olyan akit egyszer megharap és utána úgy van vele, hogy akkor hagyja.. szerintem vegyél egy cicát :) talán az.. vagy egy tengerimalacot.. nekem az is van :) kézhez tudod szoktatni és nincs vele annyi baj :)
2013. máj. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!