Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Hogyan hízlaljam fel a tengeri...

Hogyan hízlaljam fel a tengerimalacaimat? Soványak eléggé!

Figyelt kérdés
Van egy 5,5 éves nőstény, egy 8 hónapos és egy 1 éves.A legöregebb sosem volt nagytestű olyan 750 g körül volt a súlya, ő keverék.Az 1 éves ő sajnos vemhesen került hozzánk és 3 hónaposan már anyuka lett.Ő jelenleg 680 g.A lánya aki 8 hónapos lesz ő meg csak 580 g.Szénát kapnak minden nap, Versele Laga Pro tápot 1-1 teáskanálnyit, pár falat zöldséget naponta.Soványak.Nagy kecóban laknak(120x60as).Mit tehetnék?

2013. máj. 30. 10:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Tápból adhatsz ennél kicsit többet, mondjuk napi 2x egy evőkanálnyit, mert ez jó minőségű táp. Felmerülhet még, hogy esetleg bélférgük van, akkor lehet még sovány, ha eleszi a táplálékot valami belőlük. A rodemectin spot on cseppet, ha ivóvízbe kevered, akkor van féregűző hatása is. De kérdezd meg erről az állatorvosodat is.
2013. máj. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tápból én önadagolóan etetem őket, mivel minden nap kiveszem őket és mozognak, ezért nem híznak el, főleg, ha jóminőségű a táp. Minden nap kb. 2×1 marékkal teszek be, reggel-este, teljesen elfogyni nem szokott, csak ritkán. Így is a széna az elsődleges táplálékuk, bár attól nem híznak igazán, de remekül koptatja a fogaikat, stb. Nálam mondjuk két 4-5 év körüli malacka van, illetve egy 3 éves, mind kislányok.

Féreghajtó előtt nézesd meg őket orvossal, a biztonság kedvéért.

A másik, legyen kb. 100-120-as ketrecük, mindnek külön házikója vagy bújója, egy vagy két cső (nekem csak egy fért el, hogy ne legyen túl zsúfolt az egész, pedig van egy emelet is), az mondjuk ilyen Y alakú, elvileg talán szennyvízcső, nem tudom, Praktikerben vettem, de egyszerre ketten is elférnek benne, mióta mindnek külön háza van (két ház van, meg egy ilyen szövet bújó), azóta kevesebb a hiszti, és sokkal kiegyensúlyozottabbak mentálisan, én azt vettem észre, az is jót tett, hogy 120-as ketrecbe költöztek (100-as ketrecem volt, a 3. malackát nemrég fogadtam be, mert ráuntak, hárman már elég szűkösen voltak meg a 100-asban).

2013. máj. 30. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagy kecójuk van 120x60as bújókkal emelettel, szénagömmbel, kapnak szénát(házit) és minden földi jót.Szerintem a táp adagjuk kevés, növelni fogom.Itt látom a hibát.
2013. máj. 30. 17:25
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia ! A két legjobban hízlaló dolog a kukorica (ami a száraz tápban van) és a második a szárazkenyér . Ez nagyon hízlal. Érdemes kipróbálni ;)
2013. máj. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A kérdező gondos tájékozott malactartó, nem valószínű, hogy a két legkevésbé megfelelő dologgal etetné az állatkáit.
2013. máj. 31. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kukorica és a száraz kenyér nagyon egészségtelen nekik, így azt biztos nem fogok nekik adni, de köszönöm hogy írtál.:)Tápot kapnak többet reggel és este, mert eddig csak reggel kaptak.Remélem ez beválik.
2013. máj. 31. 22:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!