Kezdőoldal » Állatok » Kisemlősök » Egy nyuszi tud ugyan ugy...

Egy nyuszi tud ugyan ugy szeretni meg bujni mint peldaul egy cica vagy kutya?

Figyelt kérdés
Szeretnek egy nyuszit, de nem tudom, hogy oket is lehet simogatni, meg bujosak-e? Megerzik hogy ki a gazdajuk?

2013. máj. 30. 13:59
 1/8 anonim ***** válasza:
Tudja ki a gazdája, szereti is. Azt is ha simogatják de nem olyan mint egy macska.
2013. máj. 30. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
valamennyire tud, de inkább ösztönlény, persze kialakul benne, hogyha foglalkozol vele ezaz, de nem lesz olyan mint egy kutya
2013. máj. 30. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Hát szerintem egy macskánál sokkal kedvesebb állatok. Én, ha hazaérek, szalad elém üdvözölni és a családban mind a hármunkat máshogy kezel, ergo meg tud különböztetni minket. Ha tanulok, a lábamnál alszik, meg mindig lefekszik a lába elé, hogy simogassam:)
2013. máj. 30. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Saját nyuszimról tudok írni, de mindegyik nyúl (meg más állat is) külön egyéniség. Az enyémmel kiskorában kb. bármit csinálhattam, amióta kamaszodik, nem szereti ha fel akarom venni, de amúgy minden mást eltűr, tehát hozzáérhetek bárhol. Van amikor jobban, van amikor kevésbé bújós, attól függ, milyen kedve van épp. De az esetek 95 százalékában szereti, ha "letámadom" egy kis simire. Ha kiengedem, sokszor tökjól elvan magában is,kószál a szobában, eszik egy kis szénát, heverészik és szemmel tart, időnként odajön egy kis hízelgésre:). De hallottam már levakarhatatlan nyulakról is:).


Meglepően okos kis állat, kialakult szokásai vannak, pontosan tudja, hol a kajája, mikor kap enni, szobatiszta. Azt nem mondom, hogy parancsokra, de bizonyos szavakra, hanglejtésekre reagál, pl. ha elkezdem egy bizonyos hangszínnel, hanglejtéssel mondani, hogy "hol a nyuszi"?, akkor megkergül elkezd szaladgálni, ugrál a levegőbe, várja, hogy kergessem:).


Szerintem valahol a kutya és a macska között van jellemileg egy nyuszi, de mégis egyik sem.

2013. máj. 30. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem. legalábbis az enyém nem bújós. de viszont akit szeret, annak meg szokta nyalni a kezét. :)
2013. máj. 31. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek:)
2013. jún. 4. 20:53
 7/8 Viki05 válasza:
Szia az en nyuszkom nagyon szeret engem allandoan bujik es nyalogatja az arcomat ha elfordulok tole elkezd bokdosni az orraval :) ha abbahagyja a puszilkodast akkor bebujik a kis fejevel a nyakamhoz :) a tobbi csaladtagot is szereti de pl azt hogy a hatara fektessem az olemben azt csak nekem engedi :) nalam erzi magat igazan biztonsagban ugyhoy tudja h en vagyok a gazdija :)
2013. aug. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Szia... igen lehet simogatni az én nyuszim pl...nagyon szereti ha simogatják ha olyan kedve van oda búlyik hozzam,szimatol,bögdös tudja, hogy én vagyok a gazdija...
2014. febr. 8. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!